Podpalił butlę z gazem – Gazeta Kłobucka
Rębielice Królewskie

Podpalił butlę z gazem

50-latek w pewnym sensie miał szczęście, bo mógł się wysadzić w powietrze. Dokonał kradzieży, spowodował pożar – możliwe, że dostanie parę lat odsiadki. Policji już wcześniej był, jak to się mówi, „dobrze znany”.
Podpalił butlę z gazem

POLICJA. Przypomniało nam się stare hasło o zapałkach niebezpiecznych w rękach dzieci. Tu zapalniczkę trzymał w ręku dorosły. Ale… najwyraźniej też niewiele myślał. No i do tego sięgał po cudze

Czasem dzieją się u nas rzeczy, które pasowałyby do programu satyrycznego – gdyby tylko nie stały za nimi szkody i czyny prawnie zabronione. Coś w tym rodzaju wydarzyło się w nocy z piątku na sobotę w Rębielicach Królewskich. Do służb wpłynęło zgłoszenie, że jest pożar butli z gazem na terenie tutejszej parafii św. Rocha. Szybko na miejscu pojawili się strażacy, a wkrótce także policjanci, którzy mieli za zadanie zbadać, jakie są przyczyny i okoliczności tego pożaru.
Szybko okazało się, że doszło tu nie tylko do pożaru, ale i do kradzieży butli z gazem, która była podłączona do sieci grzewczej.
– Śledczy szybko wytypowali, namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem.
Zatrzymanym okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Popów, który jest dobrze znany kłobuckim stróżom prawa – podaje rzeczniczka kłobuckiej komendy policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Powody zaprószenia ognia są, jak wstępnie ustalono, kuriozalne. – Okazało się, że do pożaru doszło „przypadkiem”, kiedy mężczyzna użył zapalniczki do oświetlenia miejsca, z którego wypiął butlę z gazem – dodaje rzeczniczka.
To cud, że to wszystko tam nie wyleciało w powietrze razem ze złodziejem, który się połakomił na butlę z gazem. Mężczyźnie grożą teraz zasłużone konsekwencje. Już usłyszał zarzuty związane z dokonaną kradzieżą i spowodowaniem pożaru. Grozi mu kilka lat za kratkami. Oczywiście stanie przed sądem.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rębielice Królewskie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Rębielice Królewskie

pedzel-remont

Finisz remontu ośrodka

Jarosław Jędrysiak8 maja 2020
osrodek-zdrowia

Zamknęli ośrodek. Koronawirus?

Jarosław Jędrysiak24 marca 2020
hustawka

Zbudują plac zabaw przy szkole

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2019
smieci

Kto wywalił śmieci do kamieniołomu?

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2019
spiewa

Śpiewali o Ojczyźnie

Jarosław Jędrysiak5 listopada 2018
217-660x400

Siłowania w wysokiej trawie

Jarosław Jędrysiak16 października 2017