SuperKoderzy w Kulejach – Gazeta Kłobucka
Kuleje

SuperKoderzy w Kulejach

Zajęcia ciekawe, to i o skupienie uwagi uczniów łatwo. I efekty dydaktyczne są świetne. Kuleje skorzystały z projektu fundacji.
SuperKoderzy w Kulejach

EDUKACJA. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kulejach realizowali program SuperKoderzy fundacji Orange. W ramach programu sami wybrali ścieżkę Majsterkowicze 2.0

– Swoją przygodę rozpoczęli od przypomnienia i uzupełnienia wiedzy o Scratchu. Następnie nasi majsterkowicze przystąpili do konstruowania swojego pierwszego LOFI Robota – relacjonuje Janusz Trzepizur, nauczyciel i informatyk szkoły w Kulejach.
Najpierw powstał więc robot, który potrafił omijać przeszkody. Należało go odpowiednio zaprogramować. Okazuje się, że było tu trochę niespodzianek.
– Wiele frajdy naszym uczestnikom sprawiły wyścigi pomiędzy przeszkodami. Robot nie zawsze poruszał się torem zaplanowanym przez programistę – dodaje Trzepizur. Były też wyścigi robotów sterowanych z klawiatury. To nie wszystko. Inny z robotów szczególnie wrażliwy był na światło. Odpowiednio zaprogramowany, podążał za światłem latarek w telefonach. Jeszcze inna maszyna, która powstała na zajęciach, potrafiła pisać.
– I tu nasi programiści mieli pełne ręce roboty, bo z tym pisaniem różnie bywało. Tak upłynęło pięć miesięcy naszej wspólnej pracy i przygody z robotami. Dziękujemy fundacji Orange za umożliwienie nam pracy z LOFI Robotami – podsumowuje nauczyciel.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kuleje

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kuleje

wypadek

Ocalił ją chyba cud

Jarosław Jędrysiak2 sierpnia 2020
pijany wjechał

Pijany wjechał pod pociąg InterCity

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2019
10

Z wizytą w Zabrzu

Redakcja11 stycznia 2016
1

Co potrafi aktor?

Redakcja8 grudnia 2015