Wypadek na skrzyżowaniu – Gazeta Kłobucka
Opatów

Wypadek na skrzyżowaniu

Ciężko ranna 61-latka, która kierowała hyundaiem, została zabrana do szpitala.
Wypadek na skrzyżowaniu

POLICJA. Do groźnego wypadku doszło w poprzedni piątek po południu na ul. Częstochowskiej w Opatowie. Jak wstępnie ustalono, przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa

To dość specyficzne skrzyżowanie drogi krajowej, gdzie jest duży ruch, i drogi biegnącej przez Opatów. Podczas wyjazdu z tej drugiej trzeba szczególnie zachować ostrożność i do tego wykazać cierpliwość, gdy się czeka na drodze podporządkowanej. Można by sobie wyobrazić to skrzyżowanie zorganizowane w sposób bardziej bezpieczny, bo wypadki tu się zdarzają, czasem zresztą także z udziałem pieszych.
W piątek do wypadku doszło tuż przed czwartą po południu. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, 61-letnia kobieta, mieszkanka gminy Opatów, która kierowała osobowym hyundaiem, jechała ulicą Kościuszki w Opatowie i na skrzyżowaniu z drogą krajową nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu w kierunku Krzepic 44-letniemu kierowcy ciężarowego mercedesa, również mieszkańcowi gminy Opatów. W wyniku zderzenia pojazdów kobieta odniosła poważne obrażenia ciała i z miejsca wypadku została zabrana do szpitala do Częstochowy. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono niezbędne czynności dochodzeniowe.
– Aktualnie dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczącym się postępowaniu zostaną powołani biegli, w tym biegły z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych – informuje rzeczniczka kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

oddaj_krew

Oddaj krew w niedzielę

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020
straz1

Złożyli się i kupili maski dla medyków

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2020
K - Pijana złapana dwa razy (1712) + fot

Pijana złapana dwa razy

Jarosław Jędrysiak18 kwietnia 2020
opatow

Ośrodek znów czynny

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2020
termometr

Kwarantanna pracowników ośrodka

Jarosław Jędrysiak20 marca 2020