Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

*Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Nie wiedzieliśmy, od czego dziś rozpocząć, więc rozpoczynamy od sołtysów. Nie, nie chodzi o rodzinę Sołtysów, a sołtysów na prowincji, a dokładnie w Popowie. A tam sołtysi mają się świetnie, bo dostali podwyżki. I tak sołtysi od 1 marca dostaną podwyżkę 500+ za każdy podatek pobrany podwójnie od mieszkańca. Chodzi o to, aby sołtysi wprowadzali mieszkańców w błąd i dopisywali na druczkach po jednym lub ewentualnie po dwa zera. Komu się uda dopisać dwa zera, dostanie dwa razy po 500+ oraz flaszkę wódki marki Bocian. Finansowo akcja jest wspierana przez rząd, a alkoholowo przez Polmos Białystok.


Policja w powiecie zabiera średnio jedno prawko miesięcznie kierującym, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W ten sposób prawko stracił już burmistrz Kłobucka oraz wójtowie Popowa i Lelowa. Wójt Lelowa nie wiadomo, co robił w naszym powiecie, ale podobno jechał do wójta Dąbrowy Zielonej i mu się pomyliło z Zielonym Wierzchołkiem Śląska i trafił do nas. Prawko ma zatrzymane do końca maja. Na majówkę na kłobucki stadion zaprosił go starosta Kiepura, aby oficjalnie podczas festynu oddać prawo jazdy wójtowi Lelowa. Wręczenie odbędzie się na scenie po występie Zenka Martyniuka. Czekamy.


Jechaliśmy ostatnio z Wielunia na Kłobuck i przejeżdżaliśmy przez strefę ekonomiczną w Krzepicach. Bez zaskoczenia. Nadal nic tam się nie dzieje. Z tego miejsca pozdrawiamy cały zespół z magistratu krzepickiego, który działa na rzecz rozwoju strefy. Na razie bez sukcesów, ale pewnie nie o sukcesy w tym przypadku się rozchodzi.


Z urlopu we włoskich górach wrócił mieszkaniec Lipia. On nie miał koronawirusa. Wrócił natomiast, również z Włoch, mieszkaniec Węgierskiej Górki, który tymczasowo od 30 lat mieszka w powiecie kłobuckim, a dokładniej w Kleśniskach i on przywiózł ze sobą koronawirusa z Włoch. Jednego miał ze sobą, a drugiego miał w plecaku. Nie wiadomo, jak tam się znalazł, ale wyjaśniają to służby starosty. Jeśli służbom starosty tego nie uda się wyjaśnić, to koronawirus ma zostać odesłany do Włoch na koszt Włoch. Czy jakoś tak.


Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, został właśnie honorowym obywatelem gminy Wręczyca Wielka. Wcześniej podobnym obywatelem został Kuba Błaszczykowski i cieszył się z tego faktu tak samo ogniście jak selekcjoner. Na pomysł wpadł Marek Prubant. W kolejce do honorowego obywatela Wręczycy czekają już Zinédine Zidane, Boniek Zbigniew, Agnieszka Radwańska oraz Marcin Gortat. Ten ostatni to powiedział, że jak zostanie honorowym obywatelem, to nawet przyjedzie zobaczyć, jak Wręczyca wygląda z bliska.

Napisał Konrad Ziębicki ze Smug
Dzisiaj bez puenty. Do widzenia.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra2509

Satyra nie tylo polityczna

Redakcja28 września 2020
satyra1809

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 września 2020
satyra1109

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 września 2020
satyra0409

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka9 września 2020
satyra_28082020

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka28 sierpnia 2020
satyra1906

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka24 czerwca 2020