Jaki stan powietrza w gminie? – Gazeta Kłobucka
Przystajń

Jaki stan powietrza w gminie?

Wójt zachęca, by sprawdzać co rano, jaki jest stan powietrza. Czujnik smogowy już działa. Dane aktualizowane są kilka razy na godzinę.
Jaki stan powietrza w gminie?

ZDROWIE. Wójt zachęca do sprawdzania stanu zanieczyszczeń powietrza w Przystajni. Odpowiedni czujnik, który to mierzy, znajduje się w centrum wsi

– W myśl uchwały antysmogowej zakupiliśmy dla gminy Przystajń urządzenie monitorujące smog. Jest zamontowane na budynku urzędu gminy – podał w poniedziałek na sesji wójt Henryk Mach.
Gdzie można znaleźć wyniki pomiarów zanieczyszczeń? Wójt zachęca, by w tym celu zaglądać na odnowioną ostatnio wizualnie oficjalną stronę gminy. Rzeczywiście jest tam dostęp do danych z prowadzonego pomiaru jakości powietrza. Trzeba jednak trochę go poszukać, bo jest na samym dole menu. A potem trzeba jeszcze kliknąć w dodatkowy link. Tak czy inaczej dane na otwierającej się osobnej stronie są czytelne i aktualne. Jest też – co ważne – jednoznaczny komunikat, czy powietrze w danym momencie nadaje się do tego, by wyjść z domu. Czy może lepiej odłożyć to na potem. Podpowiadamy, by sprawdzać np. wtedy, gdy po powrocie z pracy w wielu domach dokłada się do pieca. Zdarza się, że czujniki w takich momentach udowadniają doskonale, że są potrzebne.
Dorzućmy, że dostępny jest też powiatowy system monitorowania jakości powietrza, o którym już wcześniej pisaliśmy. Na stronie powiatu powinni jednak dopracować łatwość dostępu do tych danych. Już kilka lat temu gminny czujnik założono w Lipiu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń

dach

Nie położyli papy, tylko…

Jarosław Jędrysiak5 sierpnia 2020
mecz

Mecz piłkarskich pokoleń

Stanisław Wrzesiński29 lipca 2020
jazy

Naprawili jazy

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
lampa

Oświetlą ulice taniej

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2020
park

Przystajń też ma kino plenerowe

Jarosław Jędrysiak17 lipca 2020
przystajn-czek

Rządowe wsparcie na gospodarkę wodną

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2020