Koronowirus. Czechy zamykają sklepy – Gazeta Kłobucka
Koronawirus

Koronowirus. Czechy zamykają sklepy

ARCH.
Koronowirus. Czechy zamykają sklepy

Władze Republiki Czeskiej poinformowały w nocy, że począwszy od godz. 6 rano w sobotę wszystkie sklepy z wyjątkiem sklepów z żywnością, z kosmetykami oraz aptek będą zamknięte przez 10 dni. Nieczynne mają być też restauracje.

Otwarte będą natomiast wszystkie stacje benzynowe – wskazano w komunikacie rządowym.

W Czechach zarejestrowano dotąd 116 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie umarł.

To kolejne posunięcia władz w Pradze w ramach walki z epidemią. W piątek czeski rząd zadecydował, że ze względu na koronawirusa od poniedziałku obywatele Czech i mieszkający w tym państwie cudzoziemcy z prawem stałego pobytu nie będą mogli wyjeżdżać za granicę. Zakaz ten nie dotyczy osób pracujących w strefie przygranicznej.

Również od poniedziałku cudzoziemcom nie będzie wolno odwiedzać Czech z wyjątkiem obcokrajowców, którzy mają tam prawo stałego pobytu lub ich przyjazd leży w interesie państwa. Cudzoziemcy mogą swobodnie opuszczać Czechy.

Od piątku w południe rozszerzono też obowiązek dwutygodniowej kwarantanny na wszystkich obywateli powracających z krajów wysokiego ryzyka. Za zlekceważenie tego obowiązku grozi grzywna do 3 mln koron (503 tys. złotych). 15 wspomnianych krajów to Chiny, Iran, Korea Południowa, Włochy, Hiszpania, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Holandia, Belgia, Wielka Brytania, Norwegia, Dania i Francja. Według operatorów telefonii komórkowej, w państwach tych przebywa obecnie 205 tys. Czechów, z czego 196 tys. w Europie. (red.)

Źródło onet.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Koronawirus

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Koronawirus

biedronka nacinała

Koronawirus. Jak bezpiecznie robić zakupy?

Ewa Chojnacka29 marca 2020
samolot

Leci do nas sprzęt z Chin

Ewa Chojnacka27 marca 2020
laptop

Wirus fake newsów

Jarosław Jędrysiak26 marca 2020
koronawirus-pl

Gdzie są zakażeni?

Jarosław Jędrysiak21 marca 2020