Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

*Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Zaczynamy dzisiaj od Kłobucka. A tutaj problemy ze śmieciami. Chodzi w skrócie o to, że ich wywóz ma być droższy, niż był, ale tańszy, niż może być w niedalekiej przyszłości. W związku z tym jednak, że już jest drożej, niż było, to magistrat chce ulżyć mieszkańcom i tym, którzy mają problemy finansowe, obiecuje, że ich śmieci będą nadal tańsze. W tym celu magistrat zakupił działkę rolną na Smugach, gdzie wykopie wielki dół i będzie przechowywał w nim śmieci, dopóki ich wywóz nie stanieje. Jak się dziura zapcha, to kolejna działka zostanie zakupiona na Kopcu, niedaleko domu radnego Solucha. Radny Soluch nie chce komentować sprawy. Znaczy, może i by chciał, ale go nie pytaliśmy.


Dworzec PKP w Kłobucku będzie jednak działał. Po wielu wizytach obecnie rządzących i zapowiedziach , że jednak wrócą do Kłobucka pociągi, tak właśnie się stanie. Cały dworzec przejdzie szybki generalny remont. Dlaczego szybki? Ponieważ na dworcu zostanie zorganizowany szpital, w którym magazynowani mają być pacjenci z koronawirusem. Będą dostarczani wagonami towarowymi, a kiedy zostaną wyleczeni, będą odtransportowywani pociągiem Pendolino. Jest też dobra informacja, ponieważ dworzec będzie otwarty nie tylko dla chorych, ale również dla zwiedzających, którzy będą mogli chorych oglądać przez duże okna wystawowe. To nowatorski projekt, ale zdobył finansowanie w lokalnym banku spółdzielczym.


Prezydent Duda nie chce być gołosłowny, jeśli chodzi o swoje obietnice budowy obwodnicy Kłobucka, i poczynił ku temu pierwsze kroki. Otóż zaraz po wyborach, jeśli je wygra, ma zostać wybudowana pierwsza część obwodnicy. Będą to dwa odcinki po 350 metrów każdy i każdy z nich rozpoczynał się będzie z dwóch różnych stron. Połączenie całej obwodnicy ma nastąpić w roku 2029 lub najpóźniej w 2035. Wszystko zależy od tego, czy wybudowane na próbę odcinki po 350 metrów znajdą chętnych na podróżowanie po nich. Pożyjemy, zobaczymy


Właśnie podpisane zostało wstępne porozumienie między PKP Polskie Linie Kolejowe SA, gminą Wręczyca i powiatem kłobuckim. Podsumowuje ono etap wzajemnych uzgodnień przed wybudowaniem w Borowem wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi. Cała gmina, mieszkańcy wszyscy, lokalna parafia, były wójt Krawczyk oraz cała rodzina Prubantów się cieszą z wiaduktu. Najbardziej cieszą się z tego, że wiadukt ma być jednokierunkowy. Czyli wjedziemy do Borowego, ale nie wyjedziemy wiaduktem. Wyjechać i wrócić z Borowego będzie można przez Herby i dalej przez Wręczycę.


Jeszcze chwila o koronawirusie. Otóż mieszkańcy gminy Lipie oraz gminy Krzepice otrzymają dofinansowanie z urzędów gmin i LGD w zamian za jak najdłuższą kwarantannę w domu. Każdy mieszkaniec tych gmin, który będzie siedział w domu, dostanie po 7,50 zł za każdy dzień oraz bon do Biedronki o wartości 29 zł do wykorzystania na papier toaletowy lub konserwy z martadeli. Miały być z mortadeli, ale się skończyła. Bony w Biedronce można wykorzystać w sklepach sieci w takich miejscowościach jak Sochaczew, Międzyrzecz oraz Bielany pod Wrocławiem. Dojazd na własny koszt.

Napisał Konrad Ziębicki ze Smug
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra2509

Satyra nie tylo polityczna

Redakcja28 września 2020
satyra1809

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 września 2020
satyra1109

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 września 2020
satyra0409

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka9 września 2020
satyra_28082020

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka28 sierpnia 2020
satyra1906

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka24 czerwca 2020