Ostrzegajcie strażaków! – Gazeta Kłobucka
Powiat

Ostrzegajcie strażaków!

Czy do pożaru, czy do skutków wichury lub wypadku – strażacy powinni pojechać zabezpieczeni przed koronawirusem. Zawsze, gdy istnieje ryzyko, że mogą się zarazić od tych, którym niosą pomoc. ARCH.
Ostrzegajcie strażaków!

BEZPIECZEŃSTWO. Powód do wezwania straży może się zdarzyć w każdej chwili. Teraz, gdy każdy musi uważać, by się nie zarazić koronawirusem, trzeba też zadbać o to, by na niepotrzebne niebezpieczeństwo nie narażać tych, którzy niosą pomoc

Apel strażaków nie dziwi. Proszą, by osoby przebywające w kwarantannie lub mające objawy zarażenia koronawirusem informowały o tych faktach zawsze, gdy zgłaszają zdarzenia losowe, które wymagają interwencji ze strony straży. Chodzi o to, że w przypadku wystąpienia takich okoliczności można strażaków odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli się tego nie zrobi, jest spore ryzyko, że ktoś ze strażaków się zarazi. A już nawet podejrzenie, że mogło do tego dojść, sprawi, że z działania zostanie wykluczona od razu cała strażacka jednostka. Po prostu strażacy też trafią na kwarantannę. I może dojść do tego, że w przypadku pożaru czy innego zagrożenia nie będzie kogo posłać w teren. Pamiętajmy o tym.
Strażacy sugerują, by o tym, że jest się w kwarantannie lub ma się objawy zakażenia korona wirusem, informować od razu podczas telefonowania na 998 lub na 112. Ta zasada dotyczy zresztą nie tylko strażaków, ale i wszystkich służb, które mogą mieć kontakt z chorymi podczas realizowania swoich obowiązków.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

laptop

W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

Adam Świerczyński26 maja 2020
orlik

Piłkarski koronawirusowy galimatias

Stanisław Wrzesiński21 maja 2020
sanepid

Śląsk epicentrum zakażeń. Co z naszym powiatem?

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020
patrycja_rataj

„Położna na medal”

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
traktor

Płacą za suszę

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020
zoz

Koronawirus zabił w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak11 maja 2020