Ostrzegajcie strażaków! – Gazeta Kłobucka
Powiat

Ostrzegajcie strażaków!

Czy do pożaru, czy do skutków wichury lub wypadku – strażacy powinni pojechać zabezpieczeni przed koronawirusem. Zawsze, gdy istnieje ryzyko, że mogą się zarazić od tych, którym niosą pomoc. ARCH.
Ostrzegajcie strażaków!

BEZPIECZEŃSTWO. Powód do wezwania straży może się zdarzyć w każdej chwili. Teraz, gdy każdy musi uważać, by się nie zarazić koronawirusem, trzeba też zadbać o to, by na niepotrzebne niebezpieczeństwo nie narażać tych, którzy niosą pomoc

Apel strażaków nie dziwi. Proszą, by osoby przebywające w kwarantannie lub mające objawy zarażenia koronawirusem informowały o tych faktach zawsze, gdy zgłaszają zdarzenia losowe, które wymagają interwencji ze strony straży. Chodzi o to, że w przypadku wystąpienia takich okoliczności można strażaków odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli się tego nie zrobi, jest spore ryzyko, że ktoś ze strażaków się zarazi. A już nawet podejrzenie, że mogło do tego dojść, sprawi, że z działania zostanie wykluczona od razu cała strażacka jednostka. Po prostu strażacy też trafią na kwarantannę. I może dojść do tego, że w przypadku pożaru czy innego zagrożenia nie będzie kogo posłać w teren. Pamiętajmy o tym.
Strażacy sugerują, by o tym, że jest się w kwarantannie lub ma się objawy zakażenia korona wirusem, informować od razu podczas telefonowania na 998 lub na 112. Ta zasada dotyczy zresztą nie tylko strażaków, ale i wszystkich służb, które mogą mieć kontakt z chorymi podczas realizowania swoich obowiązków.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

las

Do lasu też nie wolno

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2020
cxv

Wspierają walkę z koronawirusem

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
zus

Setki firm zawieszają ZUS. Co z naszą gospodarką?

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
policja

Kontrolują liczbę pasażerów

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
szpital

Koronawirus dotarł do nas!

Jarosław Jędrysiak29 marca 2020
K - Kto chodzi po domach i odwiedza seniorów (5861) + fot

Wypłaty trzynastek w kwietniu

Adam Świerczyński28 marca 2020