Policja aktywna pierwszego dnia wiosny – Gazeta Kłobucka
Powiat

Policja aktywna pierwszego dnia wiosny

Spotkania młodzieży tym razem nie powinny się odbywać tak, jak w ubiegłych latach. Ze względu na zagrożenie rozwojem epidemii. ARCHIWUM POLICJI
Policja aktywna pierwszego dnia wiosny

POLICJA. Pierwszy dzień wiosny w tym roku upłynął w atmosferze wyznaczanej przez zagrożenie epidemią. Policja sprawdzała, czy ten zwyczajowy „dzień wagarowicza” nie jest obchodzony przez dzieci i młodzież mimo braku lekcji w szkołach – i w sposób obecnie niebezpieczny

21 marca może się kojarzyć dzieciom i młodzieży z okazją do wspólnych spotkań, zabaw czy spacerów. Zauważyć jednak należy, że w obecnej sytuacji jest to zachowanie wysoce niebezpieczne, zarówno dla samych uczestników, jak i otoczenia.
– Każdego roku dzień 21 marca jest uznawany przez młodzież szkolną za dzień wagarowicza. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Szczególnie teraz, w dobie epidemii koronawirusa. Zawieszenie działalności placówek szkolnych miało właśnie na celu wyeliminowanie zagrożenia spowodowanego koniecznością wspólnego spotykania się młodzieży w większych grupach na zajęciach lekcyjnych i pozostanie w domach. Dlatego też w tej sytuacji jakiekolwiek spotkania w większym gronie mogą nieść poważne zagrożenie dla samych uczestników oraz ich otoczenia – zwraca uwagę rzeczniczka kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Stosowne działania podjęli więc nasi policjanci. Podczas służby patrolowali ulice i miejsca popularne wśród młodzieży. Celem było tym razem niedopuszczenie do gromadzenia się większej liczby osób. O ile dochodzi do uporczywie rażących zachowań, stróże prawa mają możliwość w takich przypadkach wyciągać odpowiednie konsekwencje.
Wiosna – i coraz więcej ciepłych dni – może zachęcać też do spacerów dorosłych. Nawet dziś spotyka się wiele wypowiedzi, że spacery są zdrowe – i warto z nich korzystać. Kłopot tkwi w tym, że podobnie myśli wielu. I ludzie spotykają się w miejscach sprzyjających spacerowaniu – chcąc nie chcąc nieraz w większych grupach. A to już nie jest dobre w okresie walki z epidemią. O ile oczywiście nie chcemy mieć coraz bardziej ograniczonej przez chorobę wolności przez kolejne miesiące.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

prubant

Prubant zdecydowanie najbogatszy

Jarosław Jędrysiak28 października 2020
m1

REMONT MOSTU W SOŁECTWIE RYBNO

Ewa Chojnacka28 października 2020
senior

Start kampanii „Bezpieczny Senior”

Adam Świerczyński26 października 2020
kosciol

Wytyczne kurii na czas pandemii

Adam Świerczyński25 października 2020
termometr

Jak się zachować, kiedy mamy objawy COVID-19?

Adam Świerczyński24 października 2020
lok

Konkurs LOK i Polska

Jarosław Jędrysiak24 października 2020