Ruszył remont Ogrójcowej – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Ruszył remont Ogrójcowej

Chwilowo droga jest niedostępna, ale to normalne w trakcie remontu. Na lepszą jezdnię czekali tu od dawna. UM KŁOBUCK
Ruszył remont Ogrójcowej

INWESTYCJA. O planowanej tutaj inwestycji pisaliśmy już wcześniej. Teraz rozpoczyna się jej realizacja

Przebudowa i remont ulicy obejmie jej odcinek od skrzyżowania z ulicą Kolejową po skrzyżowanie z ulicą Kościuszki. Jest to inwestycja oczekiwana, bo Ogrójcowa była w gronie tych najgorszych – jeśli chodzi o stan asfaltu – ulic w środkowej części miasta. Oczywiście przejściowo prace utrudnią korzystanie z drogi, ale to normalne. Potem będzie wygodne połączenie poprzez Kościuszki z drogą krajową.
Co będzie zrobione? Oczywiście powstanie nowa nawierzchnia, a pod nią trafi nowa, zgodna z obecnymi standardami podbudowa. Droga z jednej strony będzie miała krawężnik. Wyremontowane zostaną oba wspomniane skrzyżowania – z ulicami Kościuszki i Kolejową. Poprawi się też stan studni kanalizacyjnych. Pobocza z nawierzchnią gruntową zostaną pozbawione zbędnej roślinności i uporządkowane. Gotowa droga uzyska też odpowiednie znaki. Co ważne, będą tu odpowiednio oznakowane trzy przejścia dla pieszych. To – i inne sprawy załatwione przy okazji remontu – poprawi bezpieczeństwo wszystkich, którzy z Ogrójcowej korzystają na co dzień lub choćby czasami. Lepsza droga będzie też oznaczała mniej hałasu. Bo i to jest konsekwencją korzystania z dziurawej jezdni.
– Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 195,6 tys. zł. W sumie będzie kosztować blisko 391,3 tys. zł – informują w magistracie.

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Dramat

    27 marca 2020 at 09:44

    Na Ogrójcowej nie było żadnych dziur tylko nierówności. 500 metrów dalej jest ulica Równoległa, która nie jest nawet porządnie utwardzona. Jazda tą polną drogą grozi uszkodzeniem zawieszenia samochodu. Urzędnicy twierdzą, że to droga o małym znaczeniu, tymczasem jeździ nią znacznie więcej samochodów niż większością dróg osiedlowych – skracając sobie drogę między Orzeszkową/Cichą a Długosza. Mówienie, że Równoległa jeżdżą tylko mieszkańcy to bzdura. Nikt nawet nie pofatyguje się tego sprawdzić. Od 10 lat obietnice, a droga nie jest nawet wyrównana, już nie mówiąc o jakimkolwiek asfalcie.

  2. droga

    24 marca 2020 at 21:12

    A tymczasem my od 30 lat jezdzimy po dziurawej drodze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

maseczki

MASECZKI DLA AKADEMII TRZECIEGO WIEKU W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka2 kwietnia 2020
raport0220

Gmina Kłobuck – raport 02.04.2020 12:00

Ewa Chojnacka2 kwietnia 2020
klobuck

Straszył koronawirusem. Czemu nie miał kwarantanny?

Jarosław Jędrysiak2 kwietnia 2020
ulgi

ULGI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka1 kwietnia 2020
raport0104

Gmina Kłobuck – raport 01.04.2020 12:00

Ewa Chojnacka1 kwietnia 2020
gmk

POMOC DLA SŁUŻBY ZDROWIA W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka31 marca 2020