Hillwood wybuduje w mieście centrum logistyczne. Będą miejsca pracy – Gazeta Kłobucka
Częstochowa

Hillwood wybuduje w mieście centrum logistyczne. Będą miejsca pracy

Centrum złożone będzie docelowo z dwóch hal o łącznej powierzchni około 64 tys. m kw. UM CZĘSTOCHOWA
Hillwood wybuduje w mieście centrum logistyczne. Będą miejsca pracy

INWESTYCJA. W rejonie ul. Jaskrowskiej i alei Jana Pawła II powstanie centrum logistyczne firmy Hillwood. Inwestor wspólnie z miastem wybuduje w tym rejonie również drogę, z której skorzystają wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy. Dzięki nowemu Centrum Logistycznemu Hillwood mieszkańcy regionu częstochowskiego mogą liczyć na nowe miejsca pracy

Między Miastem Częstochową a inwestorem podpisana została umowa dotycząca obustronnych zobowiązań inwestycyjnych związanych z budową drogi publicznej i obsługi komunikacyjnej nowego Centrum Logistycznego Hillwood Częstochowa Miasto. W imieniu miasta podpisał ją prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, a ze strony inwestora – Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.
– Wszyscy zmagamy się teraz z zagrożeniem epidemiologicznym, nie może to jednak paraliżować naszych starań o pomyślną przyszłość miasta – komentował prezydent Matyjaszczyk. – Kiedy uporamy się już z pandemią i nie będziemy podporządkowywać jej większości naszych działań, Częstochowa musi konsekwentnie kontynuować ścieżkę rozwoju. Służy temu m.in. ta inwestycja, za którą pójdą kolejne miejsca pracy i – bardzo w to wierzę –umocnienie pozycji miasta na inwestycyjnej i biznesowej mapie kraju.
W podobnym tonie wypowiadał się również przedstawiciel Hillwood.
– Dzięki rozwojowi infrastruktury drogowej Częstochowa staje się ośrodkiem logistycznym łączącym północ z południem i wzbogacającym magazynową mapę Śląska i Polski. Dodatkowym atutem jest dostępność wykwalifikowanych pracowników i teren inwestycyjny leżący w granicach miasta, co sprawi, że nowe centrum logistyczne stanie się istotnym elementem miejskiej logistyki – mówił Hubert Michalak.

Plany inwestycyjne
Hillwood planuje budowę centrum logistycznego w rejonie ul. Jaskrowskiej i alei Jana Pawła II, w pobliżu obecnej drogi krajowej nr 1 oraz drogi krajowej nr 91, które łączą północ z południem kraju. Dzięki temu obiekt będzie mieć m.in. bardzo dobrą widoczność oraz szybki dojazd do tras wyjazdowych z miasta. Centrum złożone będzie docelowo z dwóch hal o łącznej powierzchni około 64 tys. m kw. Częstochowa ma zapewnić przyszłym najemcom dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.
Ze swej strony miasto zbuduje drogę łączącą ul. Jaskrowską z ul. Warszawską, wraz z rondem i sięgaczem. Taka inwestycja jest zgodna z przyjętym przez radę miasta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla dzielnic Stare Miasto i Wyczerpy-Aniołów, w rejonie ul. Warszawskiej, al. Jana Pawła II i al. Wojska Polskiego. Hillwood będzie partycypował w kosztach miejskiej inwestycji drogowej w zakresie związanym z zapewnieniem obsługi komunikacyjnej swojego obiektu. (oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

parkitka

SOR na Partkitce zostanie otwarty w sobotę

Ewa Chojnacka20 marca 2020
parking

MZDiT Częstochowa zawiesza kontrole

Ewa Chojnacka17 marca 2020
jasna gora

Pielgrzymki na Jasną Górę odwołane

Ewa Chojnacka12 marca 2020
jasna

Jasna Góra nie odwołuje pielgrzymek. Wzywa do modlitwy o koniec epidemii

Ewa Chojnacka11 marca 2020
polontex

Firma z Częstochowy rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych

Ewa Chojnacka11 marca 2020
miejski-szpital-zespolony

Ważna decyzja szpitala

Ewa Chojnacka9 marca 2020