Pomoc społeczna zadba o seniorów – Gazeta Kłobucka
Popów

Pomoc społeczna zadba o seniorów

System zastosowany przez GOPS w Popowie może się okazać bardzo przydatny, bo już wiemy, że ograniczenia związane z kwarantanną mogą potrwać dłużej. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Pomoc społeczna zadba o seniorów

POMOC. Zagrożeni szczególnie przez koronawirus ludzie starsi mogą liczyć na pomoc Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Popowie

Placówka oferuje seniorom z terenu gminy pomoc w robieniu niezbędnych zakupów. Zadbano przy tym o to, aby pomoc odbywała się w sposób bezpieczny dla seniorów.

Numer sprawy wykluczy oszustwo
Aby z takiej pomocy skorzystać, trzeba wykonać kilka niezbędnych kroków. Pierwszy to telefon na numer 601 943 475. Gdy odbiorą, trzeba się powołać na akcję „Pomoc dla seniorów” i podać swój numer telefonu oraz adres zamieszkania. Wtedy pracownik GOPS poda w odpowiedzi unikalny numer tego zgłoszenia – tej sprawy. Ważne jest, by go zapamiętać. To dla bezpieczeństwa. Bo to właśnie ten numer poda następnie osoba, która odwiedzi seniora – która będzie do niego wysłana przez GOPS. Chodzi tu oczywiście o to, aby uniknąć sytuacji, że do drzwi zapuka ktoś nieuczciwy, kto spróbuje się podszyć pod GOPS.
Gdy więc już do drzwi seniora zapuka pracownik GOPS-u, jeszcze przed otwarciem drzwi należy sprawdzić, czy zna numer sprawy. To zagwarantuje, że do drzwi zapukał pracownik socjalny, a nie jakiś przypadkowy oszust. Gdy senior usłyszy, że osoba, która przyszła, poprawnie podaje numer sprawy – może otworzyć drzwi. Wtedy jest czas, by przekazać tej przybyłej osobie listę zakupów i pieniądze na ich dokonanie. Po powrocie ze sklepu pracownik GOPS-u wręczy zakupy oraz paragon, zwróci też resztę.

Ostrożność zawsze w cenie
System zastosowany przez GOPS w Popowie może się okazać bardzo przydatny, bo już wiemy, że ograniczenia związane z kwarantanną mogą potrwać dłużej. Wiemy też skądinąd, że zdarza się, iż seniorzy nie mają pewności, czy odwiedzający ich pracownik GOPS-u to osoba przysłana oficjalnie czy ktoś, kto się tylko za nią podaje. Przy okazji zakupów dochodzi jeszcze sprawa pieniędzy. Dlatego tak ważny jest system identyfikacji osoby reprezentującej GOPS poprzez znany tylko urzędnikom i seniorowi numer sprawy. I jeszcze jedno ważne na koniec. Senior musi pamiętać, że on sam powinien najpierw zadzwonić na wskazany numer do GOPS-u. To nie może być telefon odebrany przez seniora – bo wtedy nigdy nie ma się pewności, kto jest po drugiej stronie linii.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

4

Szykują farmę fotowoltaiczną

Jarosław Jędrysiak20 maja 2020
fg

Gmina otworzy przedszkola

Jarosław Jędrysiak4 maja 2020
laptopy

Kupili i rozdali szkołom laptopy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2020
fg

W piątek urząd nieczynny

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2020
K - Sesja w 8 minut (1602) + fot

Sesja w 8 minut

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2020
K - Sołtysi z podwyżką (1899) + fot

Sołtysi z podwyżką

Jarosław Jędrysiak9 marca 2020