Profesor Zembala pozytywnie o walce z koronawirusem – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Profesor Zembala pozytywnie o walce z koronawirusem

Profesor Marian Zembala pozytywnie ocenia działania ministra Szumowskiego w sprawie zwalczania epidemii koronawirusa. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Profesor Zembala pozytywnie o walce z koronawirusem

ZDROWIE. Uznany autorytet – wybitny kardiochirurg i transplantolog, wcześniej minister zdrowia, a z pochodzenia krzepiczanin – ocenił, że działania podejmowane przez obecne ministerstwo zdrowia zasługują na poparcie społeczne

Profesor Marian Zembala, jako były minister w rządzie PO-PSL, zna funkcjonowanie Ministerstwa Zdrowia od podszewki. Choć funkcję swą sprawował w okresie pozostawania u steru państwa dzisiejszej opozycji, skupia się dziś na pozytywnych stronach działalności swego następcy.
– To co, robi minister Łukasz Szumowski i jego współpracownicy, oceniam pozytywnie i sądzę, że ze wszech miar zasługuje to stanowisko na poparcie ze strony społeczeństwa – wypowiedział się dla ogólnopolskich mediów słynny kardiochirurg.
Profesor Zembala dodaje, że dziwi go dzisiejsze „szukanie dziury w całym” przez niektóre osoby z kręgów polskiej polityki. W sytuacji, gdy ze skalą epidemii kłopoty mają także w innych, bogatszych krajach unijnych.
Eksminister mówi też, że ceni swego następcę, ministra Szumowskiego, za podejmowanie również niepopularnych decyzji i pokazywanie, że w obliczu pandemii powołane do walki z nią służby muszą po prostu robić swoje.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

synagoga

Krok ku remontowi synagogi

Jarosław Jędrysiak25 maja 2020
policja4

Zabrali prawko na Muznerowskiego

Jarosław Jędrysiak20 maja 2020
t2

Nie mają wody, nie mają kanalizacji

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020
muzeum

Muzeum znów dostępne

Jarosław Jędrysiak10 maja 2020
we

Nie przekażą danych wyborców

Jarosław Jędrysiak1 maja 2020
krzepice

Targowisko znów działa

Jarosław Jędrysiak28 kwietnia 2020