Koronawirus dotarł do nas! – Gazeta Kłobucka
Powiat

Koronawirus dotarł do nas!

Stało się. Mamy pierwszy odnotowany w powiecie przypadek osoby chorej z powodu koronawirusa.
Koronawirus dotarł do nas!

Długo kolejne przypadki zarażeń koronawirusem odnotowywano tylko w regionie, w okolicy naszego powiatu. Dziś kłobucki Sanepid zakomunikował, że mamy odnotowany pierwszy przypadek zarażenia na naszym terenie.

Przy rosnącej liczbie zakażonych w Częstochowie i powiecie, a także w powiecie lublinieckim i oleskim było kwestią czasu, kiedy pierwsze zakażenie zostanie potwierdzone także u nas. Dziś w komunikacie Sanepidu z godziny 14. pojawiła się informacja o pierwszej osobie na terenie powiatu kłobuckiego zarażonej koronawirusem. Niepotwierdzone informacje wskazują, że może chodzić osobę ze środkowej części powiatu – ale, podkreślmy, nie są to w tej chwili informacje potwierdzone. Pewne jest, że zagrożenie jest realne. I, cokolwiek ktoś sądził czy sądzi na ten temat, jest blisko nas nie od dziś.
Przypadki potwierdzonych zakażeń mamy więc już w całej północnej i środkowej części województwa śląskiego, a także w pobliskich powiatach sąsiednich województw. W tej chwili w Śląskiem potwierdzonych jest 187 przypadków zakażeń. W Polsce 1771. Liczby te zmieniają się kilka razy dziennie. Wciąż rosną. Wczoraj odnotowano niespotykany wcześniej skok zachorowań. Jednocześnie w mediach pojawiają się obrazki pokazujące tu i ówdzie w miastach tłumy spacerujących ludzi. Bądźmy bardziej rozsądni. Nie zafundujmy sobie „drugich Włoch”.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

laptop

W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

Adam Świerczyński26 maja 2020
orlik

Piłkarski koronawirusowy galimatias

Stanisław Wrzesiński21 maja 2020
sanepid

Śląsk epicentrum zakażeń. Co z naszym powiatem?

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020
patrycja_rataj

„Położna na medal”

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
traktor

Płacą za suszę

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020
zoz

Koronawirus zabił w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak11 maja 2020