Kontrolują liczbę pasażerów – Gazeta Kłobucka
Powiat

Kontrolują liczbę pasażerów

Przestrzeganie zasad wprowadzonych w celu walki z epidemią jest ważne. Pilnuje tego policja. POLICJA KŁOBUCK
Kontrolują liczbę pasażerów

KOMUNIKACJA. Jak wiadomo, wśród ograniczeń wprowadzonych w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa jest też to, które dotyczy liczby pasażerów w transporcie publicznym. Aby przepis miał sens, idą za nim stosowne kontrole

Obecnie możliwe jest przewożenie w transporcie publicznym – czyli w naszym przypadku w autobusach i busach – liczby pasażerów o połowy mniejszej niż liczba dostępnych miejsc. Obecnie policjanci sprawdzają więc już nie tylko to, czy nie są organizowane imprezy czy spotkania z udziałem większej liczby osób, i to, czy przestrzegana jest kwarantanna, ale i sposób korzystania z komunikacji publicznej. I dzieje się to także u nas, w powiecie kłobuckim.
– Mundurowi z kłobuckiej drogówki od momentu wejścia w życie kolejnych obostrzeń regularnie sprawdzają, czy przewoźnicy środków transportu publicznego stosują się do nowych przepisów. Ponadto policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, przypominają o obowiązujących regulacjach. Z radiowozów przekazywany jest komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami – informuje rzeczniczka kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. – Wszyscy zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, pozostając w domach – dodaje.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

laptop

W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

Adam Świerczyński26 maja 2020
orlik

Piłkarski koronawirusowy galimatias

Stanisław Wrzesiński21 maja 2020
sanepid

Śląsk epicentrum zakażeń. Co z naszym powiatem?

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020
patrycja_rataj

„Położna na medal”

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
traktor

Płacą za suszę

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020
zoz

Koronawirus zabił w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak11 maja 2020