Wspierają walkę z koronawirusem – Gazeta Kłobucka
Powiat

Wspierają walkę z koronawirusem

Także na naszym terenie są firmy i organizacje, które włączają się finansowo w walkę z koronawirusowym kryzysem. To dobra wiadomość, bo ta pomoc trafi dokładnie na nasz teren, na zaspokojenie tutejszych pilnych potrzeb. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wspierają walkę z koronawirusem

ZDROWIE. W trudnej sytuacji nie brakuje też gestów wsparcia. Pojawiają się prywatne, czasem grupowe inicjatywy ludzi. Środki na walkę z epidemią wpływają ze strony firm, instytucji czy organizacji z terenu powiatu kłobuckiego gotowych przyłożyć rękę do jak najszybszego pokonania koronawirusa

W starostwie powiatowym dowiadujemy się, że dotąd powiat otrzymał wsparcie kwotowe na rzecz walki z koronawirusem od czterech różnych podmiotów. To ważne, że podobne zdarzenia mają miejsce także u nas, bo pieniądze te będą wykorzystywane na potrzeby właśnie naszej służby zdrowia. Starosta zapewnia, że wszystko, co zostało przekazane do powiatu na rzecz walki z koronawirusem, zostanie spożytkowane na zaspokojenie tych najpilniejszych dziś potrzeb. Chodzi tu na przykład o sprzęt i środki służące do zabezpieczania osób, które są na pierwszej linii walki z epidemią.
– Wsparcie na rzecz walki z koronawirusem przekazały nam: firma Cargill z Krzepic, spółka Karwala z Szarlejki, firma SBC Katarzyna Zielińska oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Śląski Oddział Regionalny w Katowicach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hutce. Nie chcę podawać konkretnych kwot wsparcia, ale z pewnością liczy się sam fakt jego przekazania. I tym, którzy tego wsparcia w walce z koronawirusem dziś udzielają, przekazujemy serdeczne podziękowania – mówi nam Henryk Kiepura.
Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami i przy wsparciu tych, którzy mogą pomóc, wyjdziemy z tego kryzysu. Każdy może pomóc. W ostateczności – choćby zachowując ostrożność i ograniczając zbędne osobiste kontakty z innymi osobami.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

laptop

W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

Adam Świerczyński26 maja 2020
orlik

Piłkarski koronawirusowy galimatias

Stanisław Wrzesiński21 maja 2020
sanepid

Śląsk epicentrum zakażeń. Co z naszym powiatem?

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020
patrycja_rataj

„Położna na medal”

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
traktor

Płacą za suszę

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020
zoz

Koronawirus zabił w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak11 maja 2020