Chcą innego terminu wyborów – Gazeta Kłobucka
Region

Chcą innego terminu wyborów

Samorządowcy podkreślają, że niezależnie od ostrego sporu politycznego wokół tej kwestii chodzi im wyłącznie o troskę o zdrowie i życie mieszkańców społeczności, które reprezentują. ARCH. ZMP
Chcą innego terminu wyborów

POLITYKA. Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów wystał stanowisko w sprawie przesunięcia terminu wyborów prezydenckich. Obecnie są one zaplanowane na 10 maja

Stanowisko organizacji skupiającej 140 jednostek samorządowych z naszego województwa jest stanowczym sprzeciwem wobec organizacji wyborów 10 maja – w warunkach epidemii. Podkreśla się w nim, że niezależnie od ostrego sporu politycznego wokół tej kwestii samorządom chodzi wyłącznie o troskę o zdrowie i życie mieszkańców społeczności, które reprezentują.
Zwrócono uwagę, że nie tylko głosowanie, ale i przygotowanie wyborów wymaga zaangażowania wielu osób. To tysiące pracowników jednostek samorządu terytorialnego. Jednocześnie samorządy wprowadzają zalecone działania zmierzające do unikania tworzenia się skupisk ludzkich.
– Pojawia się zatem uzasadnione pytanie, jak przygotować wybory prezydenckie w bezpośrednim kontakcie nie tylko z wyborcami, ale też z członkami komisji i pełnomocnikami komitetów wyborczych – stawia pytanie w imieniu związku przewodniczący Piotr Kuczera.
Wśród trudności techniczno-organizacyjnych wskazuje się kłopoty z ukonstytuowaniem się składu obwodowych komisji wyborczych i brak podstaw do zmuszania pracowników samorządowych do podejmowania przygotowań wyborów w sytuacji, gdy obawiają się zagrożenia zdrowia. Zwraca się też uwagę, że osoby w kwarantannie nie są obsługiwane przez pocztę, co stawia pod znakiem zapytania głosowanie korespondencyjne. I zasadę reprezentatywności wyborów w ogóle.
– Po niedawnych wyborach lokalnych we Francji, według doniesień środków publicznego przekazu, nastąpił istotny wzrost zachorowań – dorzuca kolejny argument prezes związku.
Stanowisko organizacji upubliczniają niektóre samorządy. Między innymi gmina Kłobuck.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

powodz

Dają nawet 300 tysięcy

Jarosław Jędrysiak4 sierpnia 2020
zus

Nadal można dostać postojowe

Adam Świerczyński15 lipca 2020
nawadnianie

Ostatnie chwile na dotacje do nawadniania

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020
gt42

Posłom bieda nie grozi

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2020
pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020