BĘDZIE NOWA TRASA ROWEROWA. Olsztyn i Żarki mają powód do radości – Gazeta Kłobucka
Region

BĘDZIE NOWA TRASA ROWEROWA. Olsztyn i Żarki mają powód do radości

ARCH.
BĘDZIE NOWA TRASA ROWEROWA. Olsztyn i Żarki mają powód do radości

Olsztyn i Żarki wygrały konkurs i dostaną dofinansowanie unijne na budowę trasy rowerowej przez całe Zrębice aż do Żarek.

Niespełna rok po zakończeniu budowy ścieżek rowerowych Odrzykoń – Olsztyn, a potem Olsztyn – Przymiłowice jeszcze w kwietniu tego roku dzięki środkom unijnym Gmina Olsztyn ogłosi przetarg na budowę trasy rowerowej przez całe Zrębice, Krasawę i Suliszowice do Żarek o długości 10,4 km.
Stanie się to w związku z pozytywnym dla nas rozstrzygnięciem przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego konkursu RPOWSL 2014-2020 z poddziałania 4.5.3. – Niskoemisyjny Transport Miejski oraz Efektywne Oświetlenie. Przetarg na realizację drogi rowerowej, po której mogą poruszać się piesi wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Zrębice i dalej aż do Żarek, ogłoszony będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
– Podziękowania dla Zarządu Województwa Śląskiego. Bez środków unijnych nie byłoby nas stać na taki wydatek. Jesteśmy gminą turystyczną, kładziemy nacisk na tego typu inwestycje, więc wygrana w konkursie bardzo cieszy. Ta nowa komfortowa i bezpieczna trasa wygeneruje dodatkowy ruch i kolejnych rowerzystów. Obecnie powstaje też koncepcja drogi rowerowej z Olsztyna w kierunku Poraja – informuje Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Trasa rowerowa przez Zrębice w znakomity sposób poprawi bezpieczeństwo na drodze, w tym także bezpieczeństwo osób pieszych oraz podniesie walory infrastrukturalne i turystyczne umożliwiając przemieszczanie się rowerzystów między Częstochową, Olsztynem i Żarkami.
Budowa trasy rowerowej będzie w całości sfinansowana ze środków unijnych oraz budżetów Olsztyna i Żarek. Dofinansowanie unijne wyniesie około 6 412 204,38 zł, a całość projektu ma zamknąć się kwotą 8 969 279,35 zł. W ramach całego zadania powstanie pełnowymiarowa trasa rowerowa o długości 10,4 km wykonana z asfaltobetonu na podbudowie z kruszywa kamiennego (Odcinek ścieżki na terenie Gminy Olsztyn będzie mierzył ponad 5,5 km, koszt prawie 5 mln zł.)

Ścieżka pobiegnie wzdłuż trasy krajowej nr 17 zgodnie z korytarzem ruchu rowerowego wg ,,Założeń regionalnej polityki rowerowej Województwa Śląskiego wraz z koncepcją sieci regionalnych tras rowerowych”.
Wzdłuż powstaną trzy miejsca obsługi rowerzystów: w Zrębicach, na początku miejscowości Suliszowice przy Leśniczówce oraz na tzw. Górce w połowie trasy Suliszowic – Jaroszów.
trasa-rowerowa

5 komentarzy

5 Komentarze

 1. Felipa

  15 kwietnia 2020 at 18:27

  Dzierżysz teraz swój pierwszy post na blogu.

 2. adault friend finder

  14 kwietnia 2020 at 10:09

  I like the valuable info you supply on your articles.
  I’ll bookmark your blog and check once more here regularly.
  I’m somewhat certain I will be told a lot of new stuff right right
  here! Best of luck for the following!

 3. Catering

  13 kwietnia 2020 at 17:35

  Now that you determine what vegetarian nutrition can present you
  with and why it is the smartest choice for your health, all that you should do is usually
  to result in the switch. Drug misuse can be an on-going problem of our own society; and unfortunately, a lot of the drug users are part of the workforce.
  Your ability to control urination requires: a standard anatomy, a normally functioning neurological system and being able to determine and respond to the symptoms of impending urination.

 4. Marek

  9 kwietnia 2020 at 10:52

  U nas też miała być ścieżka do Zakrzewa i stanęło na kapliczce przy okólnej a szkoda bo byłoby fajnie dojechać do samego Zakrzewa. A tak wybory się skończyły i pan burmistrz chyba stwierdził że dalszy ciąg ścieżki przy następnych wyborach 🙂 🙂

 5. skl

  6 kwietnia 2020 at 14:55

  Tamci budują, a Kłobuck nawet odcinka od Libidzy do Częstochowy ścieżką połączyć nie umie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

powodz

Dają nawet 300 tysięcy

Jarosław Jędrysiak4 sierpnia 2020
zus

Nadal można dostać postojowe

Adam Świerczyński15 lipca 2020
nawadnianie

Ostatnie chwile na dotacje do nawadniania

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020
gt42

Posłom bieda nie grozi

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2020
pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020