Targowisko częściowo ruszy w czwartek – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Targowisko częściowo ruszy w czwartek

Krzepickie targowisko ostrożnie ruszy w czwartek. Z wybranymi produktami – zwłaszcza spożywczymi. Co dalej? W magistracie na pewno będą obserwować przebieg targu – i będą wyciągać wnioski. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Targowisko częściowo ruszy w czwartek

HANDEL. Już w najbliższy dzień targowy w Krzepicach, 9 kwietnia, częściowo czynne będzie targowisko miejskie

Decyzję o częściowym otwarciu targowiska – tej jego części, w której handluje się produktami spożywczymi i tym, co teraz jest towarem sezonowym na święta – podjął burmistrz Krzepic, a upublicznił szerzej w sieci społecznościowej najwcześniej radny Rafał Balcerzak. Sprawdziliśmy u źródła – i okazuje się, że to częściowe, ostrożne przywrócenie handlu to m.in. efekt próśb ze strony tych, którzy utrzymują się ze sprzedawania na targowisku.
– Są produkty spożywcze, które mają ograniczony okres ważności Są takie towary, które zwyczajowo wiosną sprzedaje się na targowisku i one w tej chwili też czekają na to, by znaleźć nabywców. Dla tych, którzy je sprzedają, to źródło dochodu, bez którego też teraz trudno się utrzymać – mówi nam Krystian Kotynia.
Burmistrz podkreśla, że sytuacja jest trudna i wymaga od wszystkich rozsądku i wyważonych decyzji. Kontynuowanie pełnego zakazu handlu, także produktami spożywczymi czy takimi, jakie teraz właśnie znajdują nabywców – bo idą święta – to z jednej strony pełne unikanie kontaktów międzyludzkich na targowisku, z drugiej strony to też niestety katastrofa dla tych, którzy z tego handlu żyją. Kilka tygodni przerwy, kilka tygodni bez dochodu – to może się udać wytrzymać. Ale gdy takla przerwa trwa dłużej, nie dziwi, że pojawiają się prośby, by choć częściowo ruch na targowisku wrócił. Burmistrz mówi, że chodzi tu o rozsądnie wytyczony złoty środek między pełnym zakazem i pełną swobodą handlu.
– Oczywiście pozostaje obowiązek zachowywania odstępów między osobami, które będą korzystać z targowiska. Będziemy to pilnie obserwować, powtarzać w formie komunikatów, w razie potrzeby pouczać. Wiem jednak, że ludzie przynajmniej w większości zachowują zdrowy rozsądek i sami pieczołowicie dbają o środki ostrożności. Liczę więc, że takich postaw nie zabraknie też podczas korzystania z targowiska. W końcu uruchamiamy je tylko częściowo – mówi nam burmistrz Kotynia.
Targowisko ruszy więc w ostatni czwartek przed świętami. Towary wymagające szybkiego zbytu lub takie, które są zawsze kupowane w okresie przed Wielkanocą, mogą znaleźć nabywców. Oczywiście o ile ci zdecydują się też odwiedzić targ i zrobić tu zakupy. Tu każdy sam kalkuluje i dokonuje wyborów.
Pytamy, czy targowisko będzie czynne tylko teraz, przed świętami, czy też wróci na nim handel spożywczy już teraz na stałe.
– Na razie częściowo otwieramy targowisko w najbliższy czwartek. I będziemy bacznie obserwować, jak będzie się odbywał handel, czy ludzie będą pamiętali o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Jeśli w tym zakresie nie będzie istotnych zastrzeżeń, to możliwe, że będziemy chcieli, aby targowisko w ograniczonym zakresie funkcjonowało też w kolejnych tygodniach – deklaruje Krystian Kotynia.
Będziemy więc obserwować. Skądinąd wiadomo, że spożywcze części targowisk działać będą nie tylko w Krzepicach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

synagoga

Krok ku remontowi synagogi

Jarosław Jędrysiak25 maja 2020
policja4

Zabrali prawko na Muznerowskiego

Jarosław Jędrysiak20 maja 2020
t2

Nie mają wody, nie mają kanalizacji

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020
muzeum

Muzeum znów dostępne

Jarosław Jędrysiak10 maja 2020
we

Nie przekażą danych wyborców

Jarosław Jędrysiak1 maja 2020
krzepice

Targowisko znów działa

Jarosław Jędrysiak28 kwietnia 2020