Stan epidemii w poszczególnych gminach. Gdzie jest najwięcej zakażonych? – Gazeta Kłobucka
Powiat

Stan epidemii w poszczególnych gminach. Gdzie jest najwięcej zakażonych?

O wyzdrowienie walczą mieszkańcy trzech gmin. ARCH.
Stan epidemii w poszczególnych gminach. Gdzie jest najwięcej zakażonych?

KORONAWIRUS. Nasz kłobucki sanepid od kilku dni upublicznia szczegółowe dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie. Również z podziałem danych na poszczególne gminy. Jak więc obecnie (dane z poniedziałku) wygląda zagrożenie i walka z koronwairusem w powiecie kłobuckim?

To ważne, że podaje się informacje dotyczące poszczególnych gmin. Oczywiście dziś ludzie są mobilni i przemieszczają się swobodnie pomiędzy gminami, przez co wirus może przenosić się przy okazji wraz z nimi. Z drugiej strony mamy nałożone poważne ograniczenia w swobodzie poruszania się. Informacja, że w danej gminie jest więcej zakażonych, może być ważna – bo może skłonić mieszkańca, który ma zamiar wybrać się np. do sklepu w danej gminie, do zachowania szczególnej ostrożności. Inną osobę może z kolei skłonić do pozostania w domu – gdy akurat wychodzić z niego może nie musi. Wiedza na temat stanu epidemii z dokładnością co do gminy może więc potencjalnie ocalić czyjeś zdrowie, a może i życie. Dobrze, że po początkowo skąpych informacjach teraz sanepid podaje tak szczegółowe dane.
Świeże komunikaty sanepidu umieszczamy na bieżąco na profilu „Gazety Kłobuckiej” na Facebooku. Stawiamy tu na jak najprostszą, „suchą” i w miarę niezwłoczną informację, która ma dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Największą naszą tarczą służącą obronie przed epidemią jest bowiem wiedza. I ostrożność – wynikająca z wiedzy na temat zagrożenia.
Według najświeższych danych mieliśmy wczoraj w powiecie 3 osoby zarażone koronawirusem – tu na szczęście od kilku dni nie odnotowano zmian i nowych zakażeń. O wyzdrowienie walczą mieszkańcy trzech gmin. Cztery inne osoby są hospitalizowane z podejrzeniem koronawirusa. 44 mieszkańców objęto kwarantanną na mocy decyzji sanepidu, a 269 – na mocy przepisów nakazujących kwarantannę dla osób, które wróciły z zagranicy. Osoby takie są obecnie w każdej z gmin. Dodatkowo 192 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.
W uzupełnieniu codziennych informacji pokusiliśmy się o małe zestawienie, które bardziej obrazowo i przejrzyście niż w formie tabeli prezentuje aktualny stan epidemii w gminach powiatu kłobuckiego. Do załączonych niżej mapek wykorzystaliśmy aktualne dane liczbowe udostępniane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłobucku.
Im większa intensywność koloru – tym wyższa liczba osób w danej gminie.

Liczba osób z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem
powiat-zakazeni

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia
powiat-hospitalizowani

Liczba osób decyzją sanepidu objętych kwarantanną
powiat-kwarantanna-dec-sanepidu

Liczba osób w kwarantannie po powrocie z zagranicy
powiat-kwarantanna-z-zagranicy

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym
powiat-nadzor-epidemiologiczny

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

mammografiaa

Wznowią bezpłatne badania mammograficzne

Jarosław Jędrysiak7 sierpnia 2020
trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020