Licytacje dla Ewy – Gazeta Kłobucka
Powiat

Licytacje dla Ewy

Dziś walka o zdrowie toczy się czasem zupełnie niezależnie od tego, z czym borykamy się dzisiaj wszyscy. Warto zachować wrażliwość niezależnie od bieżących okoliczności. ARCH.
Licytacje dla Ewy

AKCJA. Gdy wszyscy myślimy dziś o zdrowiu, a złowrogie hasło sezonu brzmi „koronawirus”, pani Ewa walczy o życie z wrogiem znanym ludzkości od lat. A grupa osób, która ją wspiera, ima się wszelkich sposobów, by tę walkę pomóc wygrać

Pani Ewa ma 47 lat. Ma rodzinę, rodziców pod opieką – dziś niemal stulatków. Jak każdy w sile wieku ma masę planów na przyszłość. Wielki znak zapytania pojawił się jednak 10 marca 2020 roku. Ta data, niestety, wryła się w pamięć. Tego dnia pochodząca z naszego powiatu pani Ewa była w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock w Warszawie, gdzie się leczy. Na konsultacji. Tam usłyszała dwie wiadomości, które szczególnie przykre są, gdy się je słyszy jednocześnie. Pierwsza – że jest lek, który może pomóc jej w walce z rakiem piersi. Druga – że lek ten jest piekielnie drogi. Pani Ewa potrzebuje ośmiu dawek po dwie ampułki. Co trzy tygodnie kolejna dawka. Cała kuracja to koszt zwalający z nóg: 280 tys. złotych.
– Profesor oznajmił także, że będę pierwszą kobietą w Polsce, która mogłaby być poddana leczeniu raka piersi właśnie tym lekiem – podaje pani Ewa.
Taka sytuacja mobilizuje do pomocy całą rodzinę. Nie odmawia jej też wielu znajomych. Ale i to niekoniecznie wystarcza. Stąd próby, by z apelem o pomoc i wsparcie dotrzeć jak najdalej. Dziś, gdy epidemia namnożyła każdemu problemów i obaw, bywa niestety trudniej z chęcią pochylenia się nad losem innych. Ale zawsze pozostaje wiara, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy wesprą panią Ewę w jej walce ze śmiertelnym i od lat znanym ludzkości wrogiem.
Bliscy wpadli na przykład na dobry pomysł, by uruchomić w sieci społecznościowej akcję prywatnych, niewielkich licytacji na rzecz pani Ewy. Na stronie Facebooka zaroiło się więc od różnych ciekawych przedmiotów: od biżuterii przez kosmetyki i ubrania po książki i domowe wypieki. Można nawet wylicytować przejażdżkę wypasioną furą. Wielu wpadło na ciekawe pomysły, co mogłoby zaoferować na taką licytację. Wielu też może znaleźć tam coś ciekawego – i wspomóc panią Ewę. Dodajmy tu, że coś ciekawego na licytację wystawiła też zwyciężczyni „Szansy na sukces” – odcinka z minionego weekendu – mieszkanka naszego powiatu. Wszystko jest tak pomyślane, by środki z takich małych licytacji trafiały na wsparcie leczenia pani Ewy. I odbywa się to bez zbędnego pośrednictwa – bo wpłat dokonuje się bezpośrednio na portalu zrzutka.pl Zresztą można tam udzielić wsparcia także zupełnie niezależnie od licytacji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

mammografiaa

Wznowią bezpłatne badania mammograficzne

Jarosław Jędrysiak7 sierpnia 2020
trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020