Zaatakował policjanta łańcuchem – Gazeta Kłobucka
Ostrowy nad Okszą

Zaatakował policjanta łańcuchem

Trudno zrozumieć powody, dla których młody człowiek zaatakował policjanta. Czyżby tak fatalnie pokierowały nim promile? POLICJA KŁOBUCK
Zaatakował policjanta łańcuchem

POLICJA. Nieco nieoczekiwany przebieg miała interwencja policji w gminie Miedźno

Najpierw wpłynęło do policyjnych dyżurnych zgłoszenie, że w Ostrowach nad Okszą jakiś myśliwy kręci się z bronią palną w okolicy jednego ze sklepów samoobsługowych. Oczywiście niezwłocznie zgłoszenie sprawdzono.
– Na miejsce został skierowany dzielnicowy z tego rejonu, mł. asp. Bartłomiej Macherzyński, który nie potwierdził podobnego zgłoszenia – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Dalej sprawy przybrały dość niezwykły obrót.
– W celu wyjaśnienia całej sytuacji mundurowy poszedł do zgłaszającego. 23-letni mieszkaniec gminy Miedźno w rozmowie z policjantem powiedział, że „on to już nic nie chce zgłaszać” i zaczął zwracać się do dzielnicowego wulgarne i obraźliwe. Gdy policjant poinformował go o tym, że za znieważenie może ponieść surowe konsekwencje, i chciał go wylegitymować, agresor chwycił leżący w pobliżu łańcuch motocyklowy i zamachnął się nim na stróża prawa. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia, a następnie obezwładnił mężczyznę – podaje Wiącek-Głowacz.
Tymczasem przyjechał na miejsce policyjny patrol interwencyjny. 23-latka zatrzymano i doprowadzono do komendy. Na miejscu okazało się, że mieszkaniec gminy Miedźno ma ponad 2,5 promila alkoholu. Spędził noc w areszcie. Następnego dnia został doprowadzony do prokuratury. Za czynną napaść na policjanta grozi mu teraz 10 lat za kratami. Na razie 23-latek jest objęty policyjny dozorem. Stanie przed sądem.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ostrowy nad Okszą

K - Ukradł palety Szukają go (1151) + fot

Ukradł palety w środku nocy

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2019
częstochowska dalej-kiepura

Częstochowska dalej straszy dziurami

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2019
refdgf

Pochwalili się nowym przedszkolem

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2019
jnhm

70-lecie LKS-u Naprzód Ostrowy

Stanisław Wrzesiński3 sierpnia 2018
konkurs

Konkurs na rok jubileuszowy

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2018
re

Podpalają śmieci na cmentarzu?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2018