Pijana złapana dwa razy – Gazeta Kłobucka
Opatów

Pijana złapana dwa razy

Przypadek mieszanki gminy Opatów pokazuje, jak można modelowo napytać sobie biedy – na własne życzenie i w związku z własnym brakiem odpowiedzialności po alkoholu. POLICJA KŁOBUCK
Pijana złapana dwa razy

POLICJA. Tego samego dnia dwa razy policja złapała na prowadzeniu pojazdu po alkoholu tę samą kobietę. Po prostu brakuje nam słów komentarza

Kilka dni temu kłobucka drogówka zdecydowała się zatrzymać do kontroli kobietę kierującą renaultem. Wcześniej ona sama zwróciła na siebie uwagę policjantów, bo jechała w taki sposób, że ci nabrali podejrzeń co do jej trzeźwości. Podejrzenia szybko okazały się słuszne. Alkomat wykazał, że 56-latka z gminy Opatów prowadzi, choć ma prawie 2 promile.
To nie wszystko. Jeszcze tego samego dnia, tylko cztery godziny później, miejscowy dzielnicowy zauważył, że po drodze w podejrzany sposób porusza się samochód. Zatrzymał więc to auto do kontroli.
– Za kierownicą siedziała ta sama kobieta. Tym razem 56-latka „wydmuchała” ponad 2 promile – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
O tym, by ryzykować, że kobieta nadal będzie jeździć po alkoholu, nie było mowy. 56-latkę zatrzymano. Trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty.
– Oprócz więzienia grozi jej wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 56-latka była już karana za jazdę w stanie nietrzeźwości – podsumowuje rzeczniczka policji.
Jest coś jeszcze poza dwukrotnym przyłapaniem na jeździe z promilami tego samego dnia. Mamy teraz zakaz przemieszczania się – poza kilkoma ważnymi okolicznościami, które pozwalają to robić mimo zakazu. „Przemieszczanie się” mieszkanki gminy Opatów tych warunków nie spełnia. Kobieta odpowiada więc nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie”, ale i za złamanie przepisów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
– Mundurowi o zaistniałej sytuacji poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, który nałożył na nią karę administracyjną – podaje Joanna Wiącek-Głowacz.
O losie nietrzeźwej kierującej zdecyduje prokurator i sąd.
Alkohol niektórym bardzo szkodzi. Tyle powiemy na koniec.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    1 maja 2020 at 10:06

    Poniekąd wiadomo , że pijaczka też zwierzę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Śmiecą w lasach, w rowach

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2020
oddali-kew

Honorowo oddawali krew

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
oddaj_krew

Oddaj krew w niedzielę

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020
straz1

Złożyli się i kupili maski dla medyków

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2020
opatow

Ośrodek znów czynny

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2020