Śledczy będą sprawdzać domy dla seniorów – Gazeta Kłobucka
Kraj

Śledczy będą sprawdzać domy dla seniorów

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa w swoim komunikacie, służby sanitarne przekazały już prokuraturze wykaz placówek w różnych częściach kraju, w których zarejestrowano ogniska COVID-19. WIKIPEDIA.ORG
Śledczy będą sprawdzać domy dla seniorów

EPIDEMIA. Prokuratury będą się przyglądać funkcjonowaniu placówek opiekuńczych w związku z dużą liczbą zakażeń występujących w tego rodzaju podmiotach w kraju

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa w swoim komunikacie, służby sanitarne przekazały już prokuraturze wykaz placówek w różnych częściach kraju, w których zarejestrowano ogniska COVID-19. Zarząd nad domami opiekuńczo-leczniczymi leży w gestii różnorodnych podmiotów: samorządowych, stowarzyszeń, jak i osób prywatnych.
– Z ustaleń GIS-u wynika, iż w niektórych z tych placówek mogło dojść do naruszeń skutkujących narażeniem na niebezpieczeństwo osób starszych czy schorowanych. W przypadkach związanych z wątpliwościami zgłoszonymi przez GIS prokuratura będzie oceniać, czy w zakładach nie doszło do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pensjonariuszy i pracowników – w tym poprzez odstąpienie od opieki nad pensjonariuszami – informuje PK.
Odstąpienie takie może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo z art. 165 par. 1 kk. Czyn taki zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kraj

Więcej w Kraj

tvp

Sondaż IBRIS dla Onetu. Polacy ocenili rzetelność programów telewizyjnych

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
matura20

Matura 2020. Matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Ewa Chojnacka9 czerwca 2020
lot

LOT chce obniżyć wymiar etatu dla pracowników personelu latającego i pokładowego o 50 procent

Ewa Chojnacka24 maja 2020
broniarz

Sławomir Broniarz: Dostajemy dramatyczne wiadomości

Ewa Chojnacka23 maja 2020
kombinezony

Wirus zaatakował najmocniej na śląsku!

Ewa Chojnacka12 maja 2020
piontkowski

Ministerstwo podaje terminy egzaminów

Adam Świerczyński24 kwietnia 2020