Ministerstwo podaje terminy egzaminów – Gazeta Kłobucka
Kraj

Ministerstwo podaje terminy egzaminów

Ten wyjątkowy czas, w którym wszyscy jesteśmy, dowiódł, że zdaliście egzamin z dojrzałości i wytrwałości. Już dziś życzę wszystkim powodzenia na egzaminach – powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. MATERIAŁY PRASOWE
Ministerstwo podaje terminy egzaminów

EDUKACJA. Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwają od 22 czerwca do 9 lipca. Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów

– Zgodnie z zapowiedzią z wyprzedzeniem informujemy o terminach egzaminów. Od samego początku zależało nam na tym, by je przeprowadzić tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony w tej sprawie, a z drugiej strony, by przeprowadzić je maksymalnie bezpiecznie. Wierzę, że ten dodatkowy czas, który będą mieli uczniowie na przygotowanie się do egzaminów, przełoży się na ich dobre wyniki. Ten wyjątkowy czas, w którym wszyscy jesteśmy, dowiódł, że zdaliście egzamin z dojrzałości i wytrwałości. Już dziś życzę wszystkim powodzenia na egzaminach – powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Terminy egzaminów
Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym, potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.
Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.
O przeprowadzenie egzaminów zewnętrznych zaapelowała również Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W piśmie do Ministra Edukacji Narodowej z 20 kwietnia 2020 r. prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący rady, napisał: „Egzaminy zewnętrzne stanowią obiektywną i porównywalną w skali kraju miarę poziomu przygotowania kandydatów do podjęcia dalszej nauki, co stwarza równe szanse w staraniu się o dostęp do następnego etapu edukacji. Dlatego w opinii Rady także w roku pandemii rekrutacja powinna zostać przeprowadzona w oparciu o wyniki centralnych egzaminów zewnętrznych”.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Zainteresowany

    26 kwietnia 2020 at 07:33

    Tylko jak dzieciaki w 8 klasie będą w maseczkach pisać ten egzamin? I od kiedy to egzamin ósmoklasisty jest taki obiektywny? Pod wpływem stresu można położyć każdy egzamin a co dopiero teraz. Z egzaminu w podstawówce można było zwyczajnie zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kraj

Więcej w Kraj

tvp

Sondaż IBRIS dla Onetu. Polacy ocenili rzetelność programów telewizyjnych

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
matura20

Matura 2020. Matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Ewa Chojnacka9 czerwca 2020
lot

LOT chce obniżyć wymiar etatu dla pracowników personelu latającego i pokładowego o 50 procent

Ewa Chojnacka24 maja 2020
broniarz

Sławomir Broniarz: Dostajemy dramatyczne wiadomości

Ewa Chojnacka23 maja 2020
kombinezony

Wirus zaatakował najmocniej na śląsku!

Ewa Chojnacka12 maja 2020
sggw

Śledczy będą sprawdzać domy dla seniorów

Adam Świerczyński23 kwietnia 2020