Złożyli się i kupili maski dla medyków – Gazeta Kłobucka
Opatów

Złożyli się i kupili maski dla medyków

Maski dla ratowników medycznych OSP w Opatowie przekazała już na ręce dyrektor ZOZ w Kłobucku. OSP OPATÓW
Złożyli się i kupili maski dla medyków

Piękna inicjatywa! Z inicjatywy strażaków z OSP w Opatowie zebrano środki na zakup solidnych masek, które trafiły już do kłobuckiego ZOZ-u

– Wczoraj przekazaliśmy na ręce pani Joanny Maruszczyk, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, maski z filtrami na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Kłobucku – mówi nam Tomasz Jeziorski, prezes OSP w Opatowie.
Szczególnie warte podkreślenia jest to, że tu w dobrej sprawie zaangażowało swoje siły i środki wiele osób. Najpierw strażacy z OSP w Opatowie ogłosili zbiórkę publiczną na jednym z przeznaczonych do tego portali w internecie. Potem na apel strażaków, by składać datki na rzecz zakupu masek dla medyków, świetnie odpowiedzieli mieszkańcy gminy Opatów, tutejsze firmy, ale nie tylko, bo np. dorzucił się chętnie też ktoś z Częstochowy. Środki te następnie trafiły na konto OSP w Opatowie, a zaraz potem zostały wydane na zakup masek.
Są to solidne maski – nie takie proste, jakie dziś najczęściej się spotyka.
– Zakupiliśmy 10 kompletów silikonowych półmasek M21/1 wraz z filtrami F21/80-P3, wyprodukowanych przez Maskpol – podaje precyzyjne dane prezes Jeziorski.
Jest to więc sprzęt markowy, solidny i na pewno skuteczny. Kilku takich masek będą też używać strażacy, którym też zdarzają się teraz potrzeby interweniowania w miejscach, gdzie możliwy jest kontakt z chorymi lub przebywającymi na kwarantannie.
Odpowiednie zabezpieczenie służb ratunkowych jest niezwykle ważne. Ratownicy medyczni, ale także strażacy czy inne służby mundurowe, muszą podejmować działania niezależnie od tego, czy w związku z tym wejdą w kontakt z osobami chorymi czy mogącymi być w grupie zakażających wirusem mimo braku objawów. Ratownik czy strażak nie będzie się wtedy wahać nieść pomoc. A skuteczna maska umożliwi mu uniknięcie zarażenia się. Znamy w końcu przykłady z kraju, gdzie osoby ze służb ratunkowych potem same trafiały na kwarantannę – bo niosąc pomoc miały kontakt z chorymi. Te cenne kadry trzeba dziś szczególnie chronić.
Inicjatywa strażaków z OSP w Opatowie zasługuje więc na wielkie uznanie. A brawa należą się wszystkim, którzy na strażacki apel odpowiedzieli i dołożyli się do zakupu solidnych masek. Wdzięczni za taki odzew są także sami strażacy.
– Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy – mówi Jeziorski. – Oczywiście przedstawimy dokładne rozliczenie na naszej stronie internetowej – dodaje.
maska

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

ksiadz

„Czy ksiądz agituje?”

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020
gazz

Można się przyłączać do gazociągu

Jarosław Jędrysiak6 lipca 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Śmiecą w lasach, w rowach

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2020
oddali-kew

Honorowo oddawali krew

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
oddaj_krew

Oddaj krew w niedzielę

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020