Wyrzucał śmieci z ciągnika na drogę – Gazeta Kłobucka
Truskolasy

Wyrzucał śmieci z ciągnika na drogę

I dziwić się potem, że w Częstochowie mówią o nas: „Skolonizowany Kawałek Lasu” – gdy się widzi takie historie, jak ta właśnie... POLICJA KŁOBUCK
Wyrzucał śmieci z ciągnika na drogę

POLICJA. W poniedziałek tuż przed południem na policyjnej dyżurce zadzwonił telefon. Historia, którą usłyszał obsługujący zgłoszenia policjant, brzmiała nieco absurdalnie – ktoś wyrzuca na drogę śmieci, jadąc ciągnikiem

– Poinformowano nas, że ulicą Dębieczną w Truskolasach jedzie ciągnik rolniczy bez rejestracji. Z przyczepką pełną śmieci. A kierowca wyrzuca te śmieci wprost na drogę – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Oczywiście na miejsce skierowano od razu policjantów z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej. Jakkolwiek dziwne by się mogło wydawać zachowanie człowieka opisane w zgłoszeniu, mundurowi z patrolu potwierdzili, że miało miejsce.
– Funkcjonariusze zauważyli rozrzucone na drodze opony i kineskop, a w niewielkiej odległości od nich ciągnik rolniczy, którego kierowca, już na drodze polnej, kontynuował wyrzucanie różnych przedmiotów z przyczepki – opisuje dalej rzeczniczka policji.
Chwilę potem policjanci już byli przy ciągniku i zatrzymali jego kierowcę. To, jak się okazało, 51-letni mieszkaniec gminy Wręczyca. Dali mu dmuchnąć w alkomat. Zaskoczenia nie było. Ponad 3 promile. I to nie wszystko.
– Policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a ciągnik, którym jechał, był bez rejestracji – dorzuca oficer prasowy.
Cóż, teraz pora na finał, który dla „pomysłowego” traktorzysty wesoły raczej nie będzie. Zajęli się nim śledczy z wręczyckiego komisariatu, a sprawa trafi też do wymiaru sprawiedliwości. 51-latkowi grozi solidna grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów (który wiąże się z jeszcze surowszymi konsekwencjami, gdyby go naruszył). Nie jest wykluczone nawet kilka lat odsiadki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Truskolasy

f

Szukała kosztowności w cudzym mieszkaniu

Jarosław Jędrysiak4 września 2020
osinski

Boisko droższe, niż zakładano

Jarosław Jędrysiak29 maja 2020
vcf

Jerzy Brzęczek zostaje trenerem Reprezentacji Polski

Stanisław Wrzesiński27 maja 2020
osinski

„Dzikiego wysypiska nikt nie usuwa”

Jarosław Jędrysiak11 maja 2020
alkomat

Pijany pojechał do sklepu

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2020
K - Premier pomoże z boiskiem (1724) + fot

Premier pomoże z boiskiem

Jarosław Jędrysiak19 marca 2020