Lotnisko rośnie – Gazeta Kłobucka
Region

Lotnisko rośnie

Komfort pasażerów wzrośnie po tej przebudowie. Loty są, co prawda, w tej chwili zawieszone, ale to w końcu sytuacja przejściowa. INSTAGRAM/KATOWICE AIRPORT
Lotnisko rośnie

INWESTYCJA. Trwa rozbudowa terminalu pasażerskiego na lotnisku Katowice w Pyrzowicach

Choć ruch lotniczy nie jest obecnie w najlepszym położeniu – wiadomo, wszystko z winy pandemii – to ciągle trwa rozpoczęta jeszcze przed obecnymi problemami rozbudowa infrastruktury, z której w niedalekiej przyszłości znów będą mogli korzystać pasażerowie. W obsługującym nasz region Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach (KTW) rozbudowywany jest terminal pasażerski B. Postępy budowy można nawet śledzić na wideoblogu „KatowiceAirport” na YouTube.
Przebudowa była potrzeba choćby dlatego, że był to najstarszy terminal lotniska. Od końca sierpnia zeszłego roku jego funkcjonowanie zostało na czas przebudowy mocno ograniczone. Nowy terminal, który powstaje, to też szereg nowych rozwiązań infrastruktury towarzyszącej. Jego przepustowość po zakończeniu prac ma wzrosnąć dwukrotnie, do 4 milionów pasażerów rocznie. Poprawi się komfort i tempo obsługi pasażerów. Wzrośnie liczba stanowisk odprawy i bezpieczeństwa. Będą nowe klatki schodowe. Całość zyska nowoczesny wygląd. Powierzchnia obiektu wzrośnie o 40 procent. Przebudowa potrwa najdłużej do połowy przyszłego roku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
wilk

Wilki blisko

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
owczarek

Psy potrzebują pomocy

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
paszport

Potrzebny paszport? Już można

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
pociag

Pociągi ruszą za granicę

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020