KOLEKCJA Z „CZASÓW ZARAZY” – Gazeta Kłobucka
Region

KOLEKCJA Z „CZASÓW ZARAZY”

UM Częstochowa
KOLEKCJA Z „CZASÓW ZARAZY”

„Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)” to akcja zainicjowana przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Jej uczestnikami mogą być właściwie wszyscy.

Dzięki udokumentowaniu tego szczególnego czasu – zebraniu relacji i materiałów, obrazujących życie w tym okresie – powstanie bezcenne źródło historyczne dla kolejnych pokoleń. Zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki, zdjęcia, memy, blogi, vlogi, nagrania audio i wideo, inne formy medialne i materiały publikowane na stronach internetowych to cenne źródła dokumentujące zjawisko epidemii w naszym kraju, w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym, społecznym, kulturalnym i zawodowym.

Uczestnikami akcji mogą zostać osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje, instytucje, organizacje, wspólnoty społeczne – każdy, kto zechce podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami w postaci dokumentacji powstałej zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Efektem akcji będzie wyjątkowa kolekcja dokumentacji z ,,czasów zarazy” , stworzona przy współudziale całego społeczeństwa. Powstały w ten sposób zbiór źródeł dotyczących wyjątkowego w dziejach najnowszych Polski doświadczenia, ukaże jego skutki zarówno w wymiarze prywatnym, jak i instytucjonalnym. Przekazane materiały zostaną udostępnione w serwisie Szukaj w Archiwach (www.szukajwarchiwach.gov.pl), gdzie każdy będzie mógł je przeglądać w formie online.
Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć tutaj
archiwum_pandemii_a.d._2020

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
wilk

Wilki blisko

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
owczarek

Psy potrzebują pomocy

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
paszport

Potrzebny paszport? Już można

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
pociag

Pociągi ruszą za granicę

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020