Oddaj krew w niedzielę – Gazeta Kłobucka
Opatów

Oddaj krew w niedzielę

Oddaj krew w niedzielę

OSP Opatów oraz Stowarzyszenie KS Meteor Opatów po raz kolejny organizują akcję honorowego krwiodawstwa. Każdy chętny i ciekawy może wziąć udział

Wydarzenie będzie mieć miejsce w najbliższą niedzielę (17 maja) między godzinami 10.00 a 14.00. Miejsce – to plac przy remizie strażackiej w Opatowie (ul. Kościuszki 80), gdzie będzie zaparkowany specjalny krwiobus, czyli pojazd dostosowany do tego, by w jego wnętrzu w odpowiednich warunkach pobierać i magazynować do transportu krew. Udział w akcji może wziąć każdy… no prawie każdy, bo trzeba spełnić kilka dość oczywistych warunków. Po pierwsze trzeba być osobą pełnoletnią i nie starszą niż 65 lat. Trzeba być zdrowym i ważyć co najmniej 50 kilogramów. Przed wyjściem z domu mierzy się temperaturę ciała – nie może ona być wyższa niż 37,3 stopnia Celsiusza. Warunkiem jest też to, że nie było się za granicą w ciągu ostatnich 14 dni. Należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. I w zasadzie tyle. Aha, aby być dobrze przygotowanym, przed oddaniem krwi należy zjeść koniecznie lekki posiłek.
Organizatorzy dadzą każdemu honorowemu dawcy krwi silikonową opaskę z oznaczoną jego grupą krwi.
Akcja odbywa się oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Z oczywistych względów nie mogą w niej wziąć udziału osoby, które mają jakiekolwiek objawy infekcji, są objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym albo w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z kimś z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. To obecnie po prostu oczywiste wymagania. Dla ostrożności zaleca się też przybywanie indywidualnie, bez osób towarzyszących. No i zachowanie odstępu od innych osób, noszenie maseczki i te wszystkie inne znane teraz sprawy. Zresztą każdy krwiodawca otrzyma też maseczkę, rękawiczki oraz długopis. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    29 maja 2020 at 12:27

    Polała się krew …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

pieniadze

Majątki radnych z Opatowa

Jarosław Jędrysiak6 sierpnia 2020
ksiadz

„Czy ksiądz agituje?”

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020
gazz

Można się przyłączać do gazociągu

Jarosław Jędrysiak6 lipca 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Śmiecą w lasach, w rowach

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2020
oddali-kew

Honorowo oddawali krew

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020