Rynek drugi w Polsce – Gazeta Kłobucka
Przystajń

Rynek drugi w Polsce

Rynek dostał ponad 2 tysiące głosów. To wystarczyło do niezłego wyniku w konkursie.
Rynek drugi w Polsce

KONKURS. Nie udało się rynkowi w Przystajni wygrać w konkursie na najlepiej zmodernizowaną przestrzeń publiczną, ale wynik i tak jest świetny

Pisaliśmy wcześniej o tym, że Przystajń udanie przeszła pierwszy etap oceny modernizacji rynku i w konkursie „Modernizacja roku i budowa XXI w” trafiła do etapu, w którym można było na najlepsze podobne realizacje głosować w internecie. Teraz wracamy więc na chwilę do tematu, by podsumować, że uroczy rynek w Przystajni zajął w tym konkursie drugie miejsce w kategorii rewitalizacji obszarów i zespołów urbanistycznych – tu wyprzedziło go tylko Świnoujście – oraz dziesiąte miejsce wśród 300 zgłoszonych obiektów w klasyfikacji ogólnej. W głosowaniu na rewitalizacje Przystajń długo prowadziła, ale ostatecznie więcej głosów zebrała promenada w Świnoujściu. Tak to z głosowaniami w internecie bywa – Przystajń ma nieco ponad dwa tysiące mieszkańców, Świnoujście prawie 41 tysięcy, więc wynik nie dziwi. Choć i tak duże miasto zebrało niespełna dwa razy więcej głosów.
Nam się rynek w Przystajni podoba bardziej. Bo nasz, bo w naszym powiecie. Do tego są tu nawet sukiennice i kościół przy rynku – niemal jak w dawnej polskiej stolicy. Kto przypadkiem jeszcze nie był, powinien zajrzeć choć po drodze. Tak z ciekawości. Po rewitalizacji wszystko wygląda schludnie i nowocześnie. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Tomasz

    19 maja 2020 at 16:38

    Ładnie szkoda tylko, ze w dzisiejszych czasach wydajac miliony na rewitalizację nadal nie uwzględnia się miejskiej zieleni. Co się rzuca na tym zdjęciu to mnóstwo betonu prawie zero drzew. Przykre, że mimo ciągłych debat w tym temacie nadal Ci którzy mogą podejmować decyzje i coś zmienić nie słuchają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń

3

Kupili maski ochronne

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2020
przystajn

Rynek w Przystajni walczy o nagrodę

Jarosław Jędrysiak1 kwietnia 2020
rynek-przystajn

Rynek doceniony

Jarosław Jędrysiak20 marca 2020
pierwszy rajd rowerowy

Pierwszy rajd rowerowy ku czci żołnierzy wyklętych

Jarosław Jędrysiak12 marca 2020
K - Jaki stan powietrza w gminie (1311) + fot

Jaki stan powietrza w gminie?

Jarosław Jędrysiak9 marca 2020
K - Zaczipuj psiaka za darmo (1068) + fotA

Zaczipuj psiaka za darmo

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020