Groził bronią szwagrowi – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Groził bronią szwagrowi

Formalnie mówi się o tym: przedmioty przypominające broń. Oczywiście do chwili, gdy oficjalnie rzeczy zostaną nazwane po imieniu.
Groził bronią szwagrowi

POLICJA. Niby dostęp do broni w Polsce ograniczony, a okazuje się, że i tak trafia ona w – jak ta sprawa pokazuje – niewłaściwe ręce. Sceny jak z kiepskich filmów kryminalnych tym razem rozegrały się w gminie Miedźno

W jeden z poprzednich czwartków po południu w kłobuckiej komendzie zadzwonił telefon.
– Oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że szwagier zgłaszającego grozi mu pozbawieniem życia, mierząc do niego z przedmiotu przypominającego broń palną – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek- -Głowacz.
Oczywiście na miejsce od razu skierowano patrol policji, a w ślad za nim popędzili kryminalni. Zastali obu mężczyzn. Ten, który dzwonił, powiedział, że szwagier przed chwilą schował to, czym mu groził. Nie schował jednak dość dobrze. Zresztą znalazło się coś jeszcze.
– Mundurowi, w trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia, znaleźli nie jeden, a cztery przedmioty przypominające broń, a także opakowania śrutu metalowego, metalowych kulek i amunicji – podaje oficer prasowa policji. Było i dodatkowe odkrycie. Przy pomocy alkomatu. Krewki szwagier miał dwa promile.
– Podejrzany usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną, a prokurator, na wniosek śledczych, zastosował policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z kłobuckiej komendy pod nadzorem prokuratora. Przedmioty zabezpieczone w trakcie przeszukania u podejrzanego zostaną poddane specjalistycznym badaniom – podsumowuje Wiącek-Głowacz.
47-latka czeka sąd. Tymczasem komentarze do tego zdarzenia z przyjemnością pozostawiamy czytelnikom. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

dm

Nowe laptopy dla szkół

Jarosław Jędrysiak23 października 2020
maruszczyk-joanna

„Jak się zarejestrować, skoro nie można się dodzwonić?”

Jarosław Jędrysiak21 października 2020
derejczyk

Wójt bez absolutorium i bez wotum zaufania

Jarosław Jędrysiak11 września 2020
autobus

Wraca gminna komunikacja

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2020
straz

Wozy za głosowanie

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2020
derejczyk

Spór wójta i odwołanej dyrektorki trwa w sądach

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020