Co z tą pomocą dla gmin? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Co z tą pomocą dla gmin?

Straty są znaczne, bo spadł udział w PIT, zmniejszyły się wpływy z tytułu podatku od nieruchomości i wpływy generowane przez OSiR (np. z opłat targowych i za korzystanie z obiektów sportowych).
Co z tą pomocą dla gmin?

FINANSE. W Kłobucku na forum samorządu padło pytanie o wsparcie rządu dla samorządów w czasach walki z pandemią. No i jak to wygląda?

Jeszcze podczas poprzedniej sesji informowano radę miejską o stratach, które ponosi budżet gminny w związku z obostrzeniami wprowadzonymi na czas pandemii. Kwoty są znaczne, bo spadł udział w PIT, zmniejszyły się wpływy z tytułu podatku od nieruchomości i wpływy generowane przez OSiR (np. z opłat targowych i za korzystanie z obiektów sportowych). W sumie to około miliona złotych mniej – przy czym dalsze obowiązywanie ograniczeń wpływa na ciągły wzrost strat.
– Na komisji edukacji poprosiłem burmistrza, żeby odniósł się do słów pani minister Marleny Maląg, jakoby rząd wspierał samorządy – mówi radny Bartłomiej Saran.
Okazuje się, że żadnego wsparcia dla samorządów w Kłobucku jednak nie otrzymują. W czasie następującej po komisjach sesji podano natomiast, że w ramach trzeciej wersji głośnej tarczy antykryzysowej samorządy mają zyskać możliwość… zwiększania limitu zadłużenia. Cóż, mamy przykład, że z bliska sprawy lokalne wyglądają na bardziej skomplikowane niż wtedy, gdy się je śledzi poprzez szklany ekran. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

chodnik1

II ETAP BUDOWY CHODNIKA PRZY ULICY ANDERSA W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka3 lipca 2020
czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020