Nie ustąpiła pierwszeństwa – Gazeta Kłobucka
Biała

Nie ustąpiła pierwszeństwa

Kierująca peugeotem dostała mandat. Ruch tymczasowo trzeba było puścić objazdami.
Nie ustąpiła pierwszeństwa

POLICJA. Wstępne ustalenia policji wskazują, że przyczyną groźnej kolizji drogowej w Białej było nieustąpienie pierwszeństwa przez osobę włączającą się do ruchu

Wpiątek około jedenastej – jak wynika z dotychczasowych wstępnych ustaleń mundurowych – na ulicy Częstochowskiej w Białej 56-latka z powiatu kłobuckiego, kierująca peugeotem, włączała się do ruchu. Tymczasem drogą tą jechał fordem 39-latek z dwójką dzieci – mieszkańcy powiatu częstochowskiego. Podczas włączania się do ruchu należało ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu fordowi. To jednak najwidoczniej nie nastąpiło. A w efekcie doszło do zderzenia obu samochodów.
– Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń na skutek tego zdarzenia – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. – Zarówno kierująca peugeotem, jak i kierowca forda w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem oraz punktami karnymi – dodaje.
Uszkodzone pojazdy czasowo zablokowały tę mającą zwykle duże natężenie ruchu drogę wojewódzką. Konieczne było wyznaczenie tymczasowych objazdów przez Kopiec na Częstochowę i przez Lgotę na Działoszyn. Wszystkim zajęła się oczywiście kłobucka drogówka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

laweta

Roztrzaskał się o drzewo

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2020
bmw

Bmw walnęło w płot, kierowca zwiał

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2020
autostrada

Wypadek na autostradzie

Jarosław Jędrysiak30 kwietnia 2020
psują remont

Psują remont Strażackiej?

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2019
piknik

Piknik i charytatywny bieg

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2019
zastawiaja

Z wizytą na litewskich Kresach

Jarosław Jędrysiak28 kwietnia 2019