W dwunastym dniu kwarantanny zrób test – Gazeta Kłobucka
Powiat

W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

Po wykonaniu badania wynik można będzie zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, zostanie się również o nim poinformowanym przez laboratorium. ARCH.
W dwunastym dniu kwarantanny zrób test

ZDROWIE. Jesteś w kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? Dwunastego dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań

Badanie można wykonać w 12. dniu kwarantanny pod warunkiem, że dysponuje się własnym samochodem, umożliwiającym przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami. Na badanie należy zabrać dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.
Po wykonaniu badania wynik można będzie zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, zostanie się również o nim poinformowanym przez laboratorium.
W przypadku dodatniego wyniku należy skonsultować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym. W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić nas z kwarantanny.
Jeżeli nie mamy możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktujmy się z sanepidem, który ma możliwość umówienia nas na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny. Najbliższy punkt pobrań znajduje się w Częstochowie przy alei Pokoju 44 , telefon kontaktowy 661 073 648. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Więcej w Powiat

itd

Uwaga na oszustów w transporcie

Adam Świerczyński2 lipca 2020
przychodnia

Przychodnie powinny umożliwiać osobistą wizytę

Adam Świerczyński1 lipca 2020
pasy

„Bezpieczny pieszy”

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
kolo-gospodyn

Są środki dla kół gospodyń

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
wybory

Powiat poparł głównie Andrzeja Dudę

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
abx

PKS zamknięty? Nie trzeba się martwić. ABX2BUS zabezpieczy nasze potrzeby

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2020