Placówki oświatowe nadal zamknięte – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Placówki oświatowe nadal zamknięte

Gmina co najmniej do 7 czerwca nie otworzy szkół i przedszkoli. Powody podajemy w treści artykułu.
Placówki oświatowe nadal zamknięte

SZKOLNICTWO. W gminie Wręczyca Wielka podjęto decyzję, by w obecnej sytuacji odłożyć uruchomienie placówek, w których co do zasady przebywają dzieci

Gdy przyglądaliśmy się zagadnieniu otwierania przedszkoli z początku maja, wójt Tomasz Osiński zapowiadał, że z całą pewnością nie zgodzi się na uruchomienie przedszkoli od razu od 6 maja (jak to teoretycznie było możliwe). Już wtedy było pewne, że jeśli okoliczności pozwolą, to placówki te ruszą w gminie Wręczyca najwcześniej w drugiej połowie maja. Teraz już wiemy, że stanie się to w jeszcze późniejszym terminie. Okoliczności po prostu zmieniły się – na gorsze. W całym regionie.
– Pomimo stabilizacji zachorowań w skali całego kraju nadal pozostaje ogłoszony stan epidemii związany z zakażeniem z wirusem SARS- -CoV-2. Województwo śląskie jest województwem z największą liczbą zachorowań ogólnie oraz ze zdecydowanie największą liczbą zachorowań w okresie ostatnich dni. Zwiększona liczba zarażonych wystąpiła również na terenie gminy Wręczyca Wielka – komunikują obecnie władze gminy.
Ocenie poddano nie tylko sytuację ogólną i stan zagrożenia. Ankietowano też rodziców przedszkolaków i uczniów i na okoliczność komunikatu premiera z 12 maja na temat działania oświaty. Wyniki są jednoznaczne – ponad 80 procent rodziców opowiada się za powrotem do zajęć w przedszkolach i szkołach dopiero od 1 września.
Po spotkaniu z dyrektorami placówek oświatowych 18 maja w poniedziałek zapadła decyzja, że w gminie Wręczyca do 7 czerwca zajęcia w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez gminę pozostaną nadal zawieszone. Konsultacje dla uczniów zorganizowane zostaną w internecie, a dyrektorzy przekażą uczniom i ich rodzicom informację o ich formie i terminach. Co do egzaminu ośmioklasisty, to zostanie on przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi terminami i procedurami.
Jak dodają w swym komunikacie władze gminy, „bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, ich rodziców, dziadków, pracowników przedszkoli i szkół oraz wszystkich mających z nimi styczność jest priorytetem” – decyzja o dalszym zawieszeniu pracy placówek oświatowych i wychowawczych wynika właśnie z takiego założenia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

pieniadze

Czego dorobili się radni z Wręczycy?

Jarosław Jędrysiak30 lipca 2020
policja90

Dźgali go nożem, prawie zabili

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2020
stypendia

Wójt rozda stypendia

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2020
K - J Brzęczek honorowym obywatelem (1325) + fot

Jerzy Brzęczek honorowym obywatelem

Jarosław Jędrysiak10 marca 2020
K - Koncert z gwiazdą (494) + fot

Koncert z gwiazdą

Jarosław Jędrysiak9 marca 2020
K - Dostali na Strażacką (733) + fot

Dostali na Strażacką

Jarosław Jędrysiak3 marca 2020