Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


W Kłobucku zmiany. Wszystko się teraz zmieni. Oczywiście na lepsze, bo nowym przewodniczącym rady miejskiej został Janusz Soluch. Pan Janusz nie jest absolutnie tym Januszem, którego znamy z internetu. Pan Janusz jest bowiem tym Januszem, którego znamy z Borowianki. Głosowanie nad panem Januszem odbyło się korespondencyjnie oraz w systemie mieszanym, czyli trochę korespondencyjnie i trochę przez internet. Komisja wyborcza jednak nie wierzyła, że właśnie ten Janusz został przewodniczącym, i głosowanie powtórzono na ostatniej sesji rady. Wtedy już wszyscy uwierzyli, że ten pan Janusz to właśnie ten Janusz. Nie czepiamy się kandydata, bo nikt inny nie chciał przewodniczącym zostać, więc byłoby to pastwienie się.


Burmistrz Kłobucka, a prywatnie kolega pana Janusza, jeździ dobrym autem. Ostatnio sam się pochwalił tym faktem na naszych łamach. Spotkaliśmy się z nim osobiście, aby ustalić, czy dobre auto to dobre auto. Niestety to, co ujawniliśmy w śledztwie dziennikarskim, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Samochód oficjalnie miał mieć przejechane 120 tysięcy kilometrów, ale miał jednak przejechane prawie milion. Miał być od pierwszego właściciela, a w rzeczywistości był po sześciu właścicielach. Miał również być „niebity”, ale się okazało, że tylko tylny lewy błotnik był niebity. Reszta była bita, i to podobno co dwa dni regularnie przez drugiego właściciela. Burmistrz jest załamany i będzie domagał się odszkodowania od gminy w wysokości czternastu swoich pensji. Sprawa stanie na najbliższej sesji rady.


Starostwo powiatowe w Kłobucku zakupiło maszt. Taki do tego, aby prognozował, kiedy będzie deszcz, a kiedy deszczu nie będzie. Wstępnie zakupiona wersja miała tylko przewidywać deszcz, ale dokupiono specjalny moduł, który zapewnia możliwość wywołania deszczu w wybranej przez starostę gminie. Celem, jakim kierowało się starostwo w dokupieniu specjalnego modułu, było to, aby w przyszłości zakłócać Dni Kłobucka oraz Dni Działoszyna. Dni Kłobucka z powodu tego, że starosta oficjalnie przepada za burmistrzem Kłobucka, ale nieoficjalnie temu zaprzecza. Dni Działoszyna natomiast nie wiemy, z jakiego powodu. Badamy sprawę.


Gmina Wręczyca Wielka wzywa do korzystania z kanalizacji. A najbardziej to wzywa do tego wicewójt tej gminy, czyli Bogdan Głąb. Pan Bogdan widzi śmierdzący problem w tym, że ludzie nie chcą robić tam, gdzie powinni robić, i grozi mieszkańcom wysokimi mandatami. I tu wicewójt wymienia, co i ile będzie ewentualnie kosztowało mieszkańca – jedno załatwienie się poza kanalizacją sto pińdziesiąt złotych, dwa załatwienia dwieście pińdziesiąt złotych, a na trzy i więcej załatwień jest zniżka i każde będzie tańsze od pierwszego o połowę. Śledzimy los tej sprawy. Albo… jednak nie.

Napisał Konrad Ziębicki ze Smug
Od dzisiaj przestajemy się naśmiewać z Janusza Solucha. Dlaczego? Bo teraz to już by wpływało nie tylko na wizerunek jego, ale całej rady, a tak to nie może być. Do widzenia.
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Halina

    31 maja 2020 at 12:55

    cudowny artykuł … zrobił mi dzien 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra2509

Satyra nie tylo polityczna

Redakcja28 września 2020
satyra1809

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 września 2020
satyra1109

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 września 2020
satyra0409

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka9 września 2020
satyra_28082020

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka28 sierpnia 2020
satyra1906

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka24 czerwca 2020