Piłkarskie seniorskie podsumowanie sezonu 2019/2020 – Gazeta Kłobucka
Powiat

Piłkarskie seniorskie podsumowanie sezonu 2019/2020

Napastnik Znicza Kłobuck Kamil Wojtyra (przy piłce) w zakończonym sezonie 2019/2020 z dorobkiem 18 bramek został najlepszym strzelcem IV ligi śląskiej.
Piłkarskie seniorskie podsumowanie sezonu 2019/2020

PIŁKA NOŻNA. Czternastego maja Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów i sędziów oficjalnie podjął uchwałę o zakończeniu piłkarskich rozgrywek w sezonie 2019/2020 w województwie śląskim, zarówno seniorskich, jak i młodzieżowych

Niemniej do rozegrania pozostało jeszcze barażowe spotkanie o awans do III ligi pomiędzy mistrzami grupy pierwszej i drugiej IV ligi śląskiej, tj. Szombierkami Bytom i LKS Goczałkowice-Zdrój (zaplanowane na 20 czerwca na neutralnym boisku w Łaziskach Górnych), a do 31 lipca powinny zostać również dokończone rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (w tym finałowy pojedynek na szczeblu Podokręgu Lubliniec pomiędzy lubliniecką Spartą. a Ruchem Kochanowice). Piłkarski sezon 2019/2020 został zakończony z awansami i bez spadków. Niemniej drużyny, które wywalczyły awans do wyższych klas rozgrywkowych, aby wystąpić w przyszłym sezonie w nowych (wyższych) klasach rozgrywkowych, muszą także spełnić określone wymogi licencyjne. Na podstawie uchwały Zarządu ŚlZPN w Katowicach z 14 maja 2020 roku Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Częstochowa przedstawiła końcowe tabele sezonu 2019/2020 (seniorskie i młodzieżowe) wraz z klasyfikacjami strzelców. Niemniej w czwartek 28 maja na inauguracyjnym posiedzeniu zbierze się prezydium Podokręgu Piłki Nożnej w Częstochowie (z nowym prezesem Arturem Szymczykiem), które zatwierdzi tabele końcowe sezonu 2019/2020 oraz podejmie decyzje związane ze startem nowego piłkarskiego sezonu 2020/2021 (m.in. ustali składy poszczególnych klasa rozgrywkowych oraz daty ich rozpoczęcia).
Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem klasy okręgowej „Zina” (w tym częstochowsko-lublinieckiej grupy II) oraz II ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1 powyższe rozgrywki w sezonie 2020/2021 powinna prowadzić Komisja ds. Rozgrywek i Dyscypliny Podokręgu Lubliniec. Oczywiście start przyszłego piłkarskiego sezonu będzie ściśle związany z panującą wówczas sytuacją epidemiologiczną w Polsce, województwie śląskim czy regionie częstochowskim.
W zakończonym sezonie 2019/2020 awans do II ligi z grupy trzeciej III ligi (nad rozgrywkami pieczę sprawował ŚlZPN w Katowicach) wywalczyły rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław. O III-ligowy awans w spotkaniu barażowym 20 czerwca na neutralnym boisku w Łaziskach Górnych powalczą Szombierki Bytom z LKS-em Goczałkowice-Zdrój, w którym piłkarską karierę chciałby zakończyć Łukasz Piszczek, obecny kapitan wicelidera niemieckiej Bundesligi, czyli Borussi Dortmund.
Bardzo dobre trzecie miejsce w grupie pierwszej IV ligi śląskiej w roli beniaminka wywalczył Znicz Kłobuck (trener Tomasz Juszczyk). Dziewiąte miejsce zajęły rezerwy ekstraklasowego Rakowa Częstochowa, gdzie podstawowymi zawodnikami byli pochodzący z Kłobucka Oskar Krzyżak oraz mieszkający w Ostrowach nad Okszą Bartosz Chłód. Królem strzelców nie tylko grupy I, ale całej IV ligi śląskiej z dorobkiem 18 goli został Kamil Wojtyra (Znicz Kłobuck), który w sezonie 2018/2019 zdobył 55 bramek w częstochowsko-lublinieckiej klasie okręgowej. W najwyższej w regionie częstochowskiej piłkarskiej klasie rozgrywkowej, czyli częstochowsko-lublinieckiej okręgówce (grupa II) tytuł mistrzowski wywalczył MKS Myszków, który na IV-ligowe boiska powraca po jednorocznej nieobecności. Spośród drużyn powiatu kłobuckiego najwyższe, czyli tzw. medalowe trzecie miejsce zajął prowadzony przez Adriana Pasiekę Klub Sportowy Panki. Tuż za podium, czyli na czwartej pozycji, uplasował się Amator Golce (grający trener Tomasz Czok). Szósta w końcowej tabeli była Liswarta Krzepice (trener Andrzej Wróblewski), trzynasta Pogoń Kamyk (trener Rafał Kuczera), a przedostatnia, czyli piętnasta, złożona w większości z zawodników młodzieżowych Olimpia Truskolasy (grający trener Marcin Zalewski).
Z grupy I A-klasy częstochowskiej awans wywalczyły dwa zespoły, a zarazem dwaj ubiegłoroczni spadkowicze, tj. Orzeł Kiedrzyn (bez przegranej w rozgrywkach) i Lotnik Kościelec. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się dwaj przedstawiciele naszego powiatu: Oksza Łobodno (grający trener Przemysław Zachwyc) i Naprzód Ostrowy (trener Piotr Ojczyk). Jedenaste miejsce wywalczył A-klasowy beniaminek Sparta Nowa Wieś (trener: Piotr Zroślak). Z grupy II z awansu do okręgówki cieszyli się piłkarze Sparty Szczekociny. W grupie I B- -klasy częstochowskiej mistrzowski tytuł wywalczył Znicz II Kłobuck (trenerzy: Sławomir Zając i Przemysław Szczypiór), który wraz z wicemistrzem, a zrazem ubiegłorocznym spadkowiczem, Orlikiem Blachownia, uzyskał prawo gry w A-klasie nowego sezonu 2020/2021. Niestety, w przyszłym sezonie rezerwy Znicza Kłobuck ze względów finansowych i kadrowych nie przystąpią ani do A-, ani do B-klasowych rozgrywek (pismo już wpłynęło do PPN w Częstochowie).
Ósme miejsce zajął Junior Szarlejka , a ostatnie , jedenaste , Płomień Borowe, który przed sezonem 2019/2020 został przeniesiony z B-klasy lublinieckiej. Po IV kolejce z B-klasowej rywalizacji zostały wycofane rezerwy Olimpii Truskolasy. Z B-klasowej grupy II awans do A-klasy wywalczyły natomiast Mała Panew Cynków (obecnie GKS Koziegłowy) oraz Płomień Kuźnica Marianowa.
PS W kolejnym numerze „Gazety Kłobuckiej” zaprezentujemy tabele końcowe A- i B-klasy lublinieckiej, a następnie systematycznie będziemy również prezentować końcowe tabele rozgrywek młodzieżowych pod egidą ŚlZPN w Katowicach oraz Podokręgów Piłki Nożnej w Częstochowie i Lublińcu od juniorów starszych do żaków.

Tabele końcowe sezonu 2019/2020 Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach
3liga-grupa3
4liga-grupa1
a-klasa

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

politowicz-mariusz

„W nocy apteki sprzedają głównie prezerwatywy, a nie leki”

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
ozonatory

Kupili generatory ozonu dla szkół

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
częstochowska dalej-kiepura

Starosta zakażony koronawirusem!

Jarosław Jędrysiak16 października 2020
policja-93

Policja czuwa nad przestrzeganiem ograniczeń

Jarosław Jędrysiak13 października 2020
ksiadz

Kumu wolno bez maski? I gdzie wolno wszystkim?

Jarosław Jędrysiak13 października 2020
klobuck

Zmarły kolejne trzy osoby

Jarosław Jędrysiak13 października 2020