Wakacyjne kursy angielskiego dla przedszkolaków, czy warto? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

Wakacyjne kursy angielskiego dla przedszkolaków, czy warto?

ARCH.
Wakacyjne kursy angielskiego dla przedszkolaków, czy warto?

Nadchodzące wakacje to dla przedszkolaków i uczniów moment, na który czekali cały rok szkolny. Koniec zajęć i obowiązkowych oraz dodatkowych lekcji. Czas na odpoczynek i możliwość dowolnego wykorzystania wolnych dni. Bezdyskusyjnie czas na regenerację należy się każdemu – tym młodszym, jak i starszym przedszkolakom i uczniom. Wielu przedszkolaków uczy się języka angielskiego. Oczywiście – im też należy się przerwa, jednak w przypadku nauki języka nie powinna ona być zbyt długa. Czy i dlaczego warto kontynuować naukę języka angielskiego dla przedszkolaków we wakacje?

Wakacyjny kurs angielskiego – przerwa jest dobra dla wszystkich
Bez względu na wiek ucznia, każdy z nich potrzebuje odpoczynku. Dwutygodniowa regeneracja pozwala nie tylko odpocząć fizycznie, ale też psychicznie. To czas, kiedy wracają chęci, siły i energia do nauki. Niestety, zbyt długi odpoczynek wpływa niekorzystnie na dalszą naukę – nie tylko zniechęca do ponownego poznawania nowego języka, ale też może sprawić, że maluszek zapomni to, co do tej pory się nauczył. Pamiętajmy, że mózg najmłodszych chłonie jak gąbka, ale wymaga regularnego kontaktu z treścią.

Wakacyjna nauka = powtórki
W trakcie wakacji warto postawić na solidną powtórkę materiału zdobytego w ciągu roku szkolnego. Część dzieci w tym czasie mogło opuścić niektóre lekcje, a tym samym nie opanować zagadnień na pożądanym poziomie. Niestety, braki na tym etapie mogą powodować trudności w dalszej nauce. Dość często tematy warte ponownego przerobienia można zweryfikować poprzez przeprowadzenie testu końcowego – oczywiście, w przypadku przedszkolaków dopasowanego do ich możliwości. I tu z pomocą przychodzi wakacyjny kurs języka angielskiego dla przedszkolaków. Pozwala on nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale też utrwalić treści przyswojone w trakcie roku szkolnego. Nowa słownictwo, gramatyka – wszystko to, co jest potrzebne do przejścia na kolejny etap nauki.

Dlaczego warto postawić na wakacyjny kurs angielskiego?
Nauka języków obcych, w tym języka angielskiego ma pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka, ale też jego rozwój językowy. Warto pamiętać, że nauka języka obcego nie tylko rozwija umysł, ale też pozwala poszerzyć horyzonty czy też zdobyć świadomość społeczną i kulturową. Co więcej, to świetny sposób na ćwiczenie pamięci.

Nie musisz się obawiać – wakacyjny kurs językowy dla przedszkolaków został przygotowany w optymalnej dla nich formie zabawy. Łącząc przyjemne z pożytecznym, szybko zdobywają nowe umiejętności, a sam proces nauki nie wymaga od nich dużego wysiłku. Niestety, w późniejszym wieku, nowa wiedza nie przyswaja się tak dobrze i szybko, stąd też dzieciom trudniej poznać języki obce. Wraz z wiekiem zwiększa się również trudność nabycia umiejętności rozumienia ze słuchu – przedszkolaki szybko przyzwyczajają się do obcej mowy i dużo lepiej rozumieją nauczyciela mówiącego w języku obcym.

Warto zaznaczyć, że młodsze dzieci dużo lepiej opanowują system dźwięków nowego języka. Ich aparat mowy jest elastyczny, co zwiększa szanse na przyswojenie naturalnej, angielskiej wymowy i intonacji.

Sprawdź kursy językowe na Langstation.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

radio-samochodowe

Czego słuchają kierowcy w Polsce? Oto najpopularniejsze hity za kółkiem

Ewa Chojnacka13 października 2020
oppo-prokop

Oppo zapowiada polską premierę nowych smartfonów. Marcin Prokop ambasadorem marki?

Ewa Chojnacka30 września 2020
mechanik

Serwis LPG – kiedy warto z niego skorzystać?

Ewa Chojnacka16 września 2020
btc

Polskie regulacje prawne przyczyną straty milionów we wpływach z podatków

Ewa Chojnacka3 września 2020
antra2

Tną najlepiej w regionie!

Ewa Chojnacka23 sierpnia 2020
15

Brak mentoli – jakie mam alternatywy?

Redakcja31 lipca 2020