Dworcowa do remontu – Gazeta Kłobucka
Panki

Dworcowa do remontu

Dworcowa do remontu

INWESTYCJE. W poprzedni czwartek gmina Panki rozpoczęła poszukiwanie firmy, która wykona przebudowę ulicy Dworcowej

Pisaliśmy już znacznie wcześniej, że inwestycję tę wrzucono do tegorocznego budżetu gminy. To dość duże i dość kosztowne zadanie, jednocześnie takie, które przez lata za poprzedniej administracji było odkładane – powody można by długo omawiać.
Dokładny kształt przebudowy ulicy Dworcowej nie jest jeszcze znany, bo gmina zamierza zrealizować to zadanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. To znaczy, że wskazany w przetargu wykonawca zajmie się nie tylko robotami drogowymi i faktycznym wykonaniem drogi, ale przygotuje też niezbędną dokumentację dla tego zadania. Zdarza się, że gminy korzystają właśnie z takiej formuły realizacji inwestycji w infrastrukturę.
Choć szczegóły rozstrzygną się w projekcie, który dopiero powstanie, ogólne założenia przebudowy ulicy Dworcowej są oczywiście znane. Po pierwsze chodzi tu o całą ulicę, od drogi powiatowej do jej drugiego, ślepego końca. Dworcowa ma tu około 1,4 kilometra długości. Najpierw rozebrana zostanie zużyta prowizoryczna nawierzchnia z kamienia i fragmenty nawierzchni asfaltowej. Droga uzyska rowy i urządzenia odwadniające. Poza nową jezdnią powstać mają też zjazdy z kostki betonowej, chodniki. Ot – ma powstać solidna droga. Jeśli wszystko pójdzie terminowo i bez przeszkód – to do końca listopada tego roku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

bujak

Urząd do termomodernizacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
sesja-panki

Drożej za wywóz śmieci

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2020
qwwq

Wodociąg pod rzeką

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020
policja

Złamał kwarantannę, może stracić 30 tys. zł

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2020
K - Złote i diamentowe gody (1653) + fot

Złote i diamentowe gody

Jarosław Jędrysiak4 marca 2020
wypadek

Wypadek na Zielonej

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2020