Spór wójta i odwołanej dyrektorki trwa w sądach – Gazeta Kłobucka
Miedźno

Spór wójta i odwołanej dyrektorki trwa w sądach

Odwołanie przez wójta dyrektorki szkoły w Miedźnie uruchomiło lawinę procesów. Nie tylko przed sądami administracyjnymi. Waży się kwestia odszkodowania, a także tego, czy doszło do naruszenia dóbr osobistych. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Spór wójta i odwołanej dyrektorki trwa w sądach

KONTROWERSJE. Po odwołaniu dyrektor szkoły w Miedźnie rozgorzały sądowe batalie między nią i wójtem. WSA potwierdził nieważność wydanego w tej sprawie zarządzenia wójta. Wkrótce inny sąd wypowie się w kwestii odszkodowania dla byłej dyrektor za to odwołanie. A na horyzoncie jest też sprawa naruszenia dóbr osobistych, o co dyrektor oskarża wójta

O sprawie informowaliśmy na bieżąco w okresie mocnego rozpalenia konfliktu między wójtem gminy i odwołaną przez niego dyrektor szkoły w Miedźnie. Jak pamiętamy, następnym węzłowym punktem tej sprawy było rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody, który stwierdził nieważność zarządzenia wójta o odwołaniu dyrektorki. Zgodnie z zapowiedziami Piotr Derejczyk wniósł skargę na rozstrzygnięcie wojewody – ale bez powodzenia. W marcu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach skargę wójta oddalił – podtrzymując stwierdzoną przez wojewodę nieważność zarządzenia o odwołaniu dyrektorki.
Konflikt ten toczy się dalej również na innych polach – i także przed wymiarem sprawiedliwości. Tu mieści się kwestia kary porządkowej z początku 2019 roku, którą na Wiolettę Skoczylas nałożono jeszcze w styczniu 2019 roku. Sąd pracy orzekł w tej sprawie w kwietniu – uchylając karę.
Odwołana dyrektor walczy też przed sądem pracy o odszkodowania za bezprawne zwolnienie oraz wyrównania pensji za okres, w jakim powinna zgodnie z prawem pełnić funkcję dyrektora – została zwolniona przed końcem okresu, na który została na to stanowisko powołana. Rozprawa dotycząca tej kwestii odbędzie się wkrótce, 29 czerwca.
Mamy też informację, że na sali sądowej rozstrzygana ma być kwestia ewentualnej odpowiedzialności wójta za zniesławienie odwołanej dyrektorki za pomocą środków masowego przekazu. Tu swoją rolę do odegrania będą mieć głośne wpisy na portalu społecznościowym, które poruszyły opinię społeczną już w czasie dojrzewania konfliktu na linii wójt–dyrektorka i jeszcze dość długo przed jej odwołaniem. Wspominaliśmy i o tym w jednym z naszych wcześniejszych artykułów w tej sprawie.
Obecnie Wioletta Skoczylas nie domaga się przywrócenia jej na stanowisko dyrektora szkoły w Miedźnie. Jest tu istotna nowa okoliczność. 27 lutego, czyli mniej więcej pół roku po tym, jak ją odwołano w Miedźnie, wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku. (jar)

3 komentarze

3 Komentarze

 1. ww

  19 sierpnia 2020 at 07:42

  Wójtowi zaczy sie palic grunt pod nogami a mimo wszytko dalej brnie w spory sądowe. Ale ja sie nie płaci ze swoich?

 2. ksmamona

  10 czerwca 2020 at 12:43

  Oby ten gówniarz pisowski, który zaprosił okularnika do Miedźna a ten poklepał go po ramieniu odpowiedział finansowo za swe obelgi i chamstwo jakim się wykazał. Jak to mówi prezes dość z chamską hołotą.

 3. oko

  9 czerwca 2020 at 15:33

  Mam nadzieje, że Wójt zapłaci za swoje poczynania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Miedźno

maruszczyk-joanna

„Jak się zarejestrować, skoro nie można się dodzwonić?”

Jarosław Jędrysiak21 października 2020
derejczyk

Wójt bez absolutorium i bez wotum zaufania

Jarosław Jędrysiak11 września 2020
autobus

Wraca gminna komunikacja

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2020
straz

Wozy za głosowanie

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2020
wq

Ile wydali na delegacje?

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020
BRON

Groził bronią szwagrowi

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020