Zginął kierowca seata – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Zginął kierowca seata

Tragedia na drodze wojewódzkiej. Zginął kierowca seata. Ranna została pasażerka.
Zginął kierowca seata

POLICJA. 29 maja na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 491 między Kamykiem i Łobodnem doszło do tragedii

– Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 14. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca seata na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania innego samochodu, podczas gdy sam był już wyprzedzany przez kierującego iveco. W wyniku tego manewru kierowca seata uderzył w bok iveco, a następnie zjechał na prawe pobocze i doprowadził do wywrócenia pojazdu – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Zderzenie z ciężarówką i dachowanie na poboczu miały tu niestety najgorsze skutki. 47-letni kierowca seata, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, doznał obrażeń ciała, w wyniku których zmarł po przewiezieniu go do szpitala. Do szpitala trafiła wraz z nim 41-letnia pasażerka seata, mieszkanka Oleśnicy. Natomiast nie odniósł żadnych obrażeń kierowca iveco, 40-letni mieszkaniec Sieradza. Wiadomo już, że prowadził na trzeźwo.
– Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w którego trakcie kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w którego skład wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich – przedstawia fakty aspirant Wiącek-Głowacz.
Wypadek wymusił czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej dla ruchu. Jadących tędy kierowano na objazdy przez Kłobuck. Policja poszukuje też świadków tragicznego zdarzenia. Każdy, kto ma przydatną wiedzę, powinien się skontaktować z komendą w Kłobucku lub z najbliższą jednostką. Wygląda na to, że mamy jakąś straszną czarną serię wypadków na naszych drogach. Niedawno tragedia na obwodnicy Krzepic, teraz ten koszmarny wypadek na drodze wojewódzkiej. Uważajcie na siebie za kierownicą. Policja często podkreśla, że lepsze warunki na drodze potrafią usypiać czujność. A wtedy łatwo nawet o tragedię. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    9 czerwca 2020 at 13:13

    No cóż , Pan Bóg pomaga wybranym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

mok-klobuck

MOK Kłobuck w sieci

Redakcja8 czerwca 2020
raport1205

Gmina Kłobuck – raport 12.05.2020 12:00

Ewa Chojnacka12 maja 2020
raport0505

Gmina Kłobuck – raport 05.05.2020 12:00

Ewa Chojnacka5 maja 2020
gk_46

TEST

Ewa Chojnacka15 listopada 2019
gaz

Gazociąg dotrze do gminy Opatów

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2019
K - Do 11,5 tony bez zezwoleń (1970) + fot

Do 11,5 tony bez zezwoleń

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2019