MOK Kłobuck w sieci – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

MOK Kłobuck w sieci

Mimo zamkniętych drzwi Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku wypełnia kulturą przestrzeń online. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
MOK Kłobuck w sieci

KULTURA. Mimo zamkniętych drzwi Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku wypełnia kulturą przestrzeń online. Instruktorzy, pracownicy oraz dyrektor MOK Olga Skwara rozszerzyli swoje działania w sieci. Świat kultury, także tej lokalnej, przeniósł się do świata wirtualnego

To nie jest łatwy czas dla działalności kulturalnej. Brak prób, zamknięta sala widowiskowa, odwołane zajęcia to tylko część zmian wprowadzonych z uwagi na trwającą sytuację epidemiologiczną w kraju. MOK Kłobuck funkcjonuje sprawnie w internecie. Wiele kulturalnych i edukacyjnych propozycji możemy odnaleźć na profilu ośrodka na Facebooku.
W udostępnionych treściach znajdziemy wirtualne muzea, filmowe propozycje, nagrania spektakli czy oper. Kadra MOK przygotowała także swoją ofertę kulturalną online. Największym zainteresowaniem cieszą się konkursy internetowe. Dzieci, młodzież, a także dorośli mogą wziąć udział w wspólnej zabawie. Dla zainteresowanych zostały przygotowane zdalnie konkursy, m.in. „Mój pupil – mój przyjaciel”, „Wielkanoc online” czy „Ekokonkurs Dzień Ziemi”.
Na dzień rodziny został przygotowany specjalny konkurs plastyczny – „Moja rodzina jest super”. W ramach zajęć plastycznych zamieszczony został także proces tworzenia obrazów metodą repujado. A także wiele innych sposobów na kreatywne spędzania czasu – sadzenie ogrodów w słoikach, tworzenie z masy solnej czy modeliny. W internecie możemy obejrzeć także spektakle grupy teatralnej aMOK oraz sMOK. W ramach pocieszenia i rozrywki zdolni artyści oraz instruktorzy przygotowali dla rodzin dobranocki online – do obejrzenia i posłuchania. MOK Kłobuck udziela się również muzycznie w internecie. Oprócz nagrań piosenek ze spektakli możemy także odsłuchać miniatury muzyczne. Edukacja online znalazła się w ofercie MOK Kłobuck w sieci. Zdalna nauka na profilu ośrodka kultury to quizy, szachy oraz gry planszowe.
Bez wychodzenia z domu Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku posiada wiele kulturalnych propozycji. Czas kwarantanny nie musi być nudny, wystarczy wyjść z inicjatywą i uruchomić kreatywność. Kadra pracownicza MOK z dyrektor Olgą Skwarą działa online i przygotowuje się do powrotu pracy stacjonarnej w nowej rzeczywistości. (red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

seat

Zginął kierowca seata

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020
raport1205

Gmina Kłobuck – raport 12.05.2020 12:00

Ewa Chojnacka12 maja 2020
raport0505

Gmina Kłobuck – raport 05.05.2020 12:00

Ewa Chojnacka5 maja 2020
gk_46

TEST

Ewa Chojnacka15 listopada 2019
gaz

Gazociąg dotrze do gminy Opatów

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2019
K - Do 11,5 tony bez zezwoleń (1970) + fot

Do 11,5 tony bez zezwoleń

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2019