Śmiecą w lasach, w rowach – Gazeta Kłobucka
Opatów

Śmiecą w lasach, w rowach

Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy wyglądu naszej gminy, dbajmy razem o ład i porządek – apeluje Bogdan Sośniak. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Śmiecą w lasach, w rowach

PROBLEM. Trudno zrozumieć wyrzucanie odpadów komunalnych do lasów czy w jakiekolwiek inne miejsca publiczne w sytuacji, gdy każdy i tak płaci za ich odbiór z domu – i może się śmieci pozbyć legalnie

Zjawisko śmiecenia w miejscach takich jak lasy, rowy przydrożne i inne miejsca ustronne w ostatnim czasie w gminie Opatów przybrało na sile. Do tego stopnia, że ze specjalnym apelem zdecydował się wystąpić wójt gminy.
– Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy wyglądu naszej gminy, dbajmy razem o ład i porządek – apeluje Bogdan Sośniak. – Każdy przypadek pozostawienia śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym będzie zgłaszany na policję – przestrzega jednocześnie wójt.
Opatowski włodarz gminy przypomina przy tym, że w ramach działającego systemu gospodarki odpadami komunalnymi każdy mieszkaniec może oddać firmie odbierającej śmieci, które powstały w jego gospodarstwie domowym – czy to zmieszane, czy segregowane – w dowolnej ilości. Odpady można też w każdy piątek i w jedną sobotę w miesiącu nieodpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Opatowie. Mogą to być też odpady problemowe, w tym wielogabarytowe. Przy tylu możliwościach legalnego pozbycia się śmieci komunalnych ich porzucanie w lesie, jak za dawnych lat, trudno w ogóle zrozumieć. Nie tłumaczy też niczego pandemia. Odpady takie jak maseczki, rękawiczki czy środki ochrony można przecież wrzucać do pojemników na odpady zmieszane. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

ksiadz

„Czy ksiądz agituje?”

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020
gazz

Można się przyłączać do gazociągu

Jarosław Jędrysiak6 lipca 2020
oddali-kew

Honorowo oddawali krew

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
oddaj_krew

Oddaj krew w niedzielę

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020
straz1

Złożyli się i kupili maski dla medyków

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2020