Pompki charytatywnie – Gazeta Kłobucka
Region

Pompki charytatywnie

Tak pompki robili więziennicy z Kul. Akcja okazała się wielkim sukcesem. Jej charytatywne wyniki – po prostu cieszą.
Pompki charytatywnie

AKCJA. Akcja oznaczona hashtagiem #GaszynChallenge jest popularna w internecie wśród mieszkańców naszego regionu. Włączyło się w nią wiele instytucji i osób. Chodzi o zgromadzenie pomocy dla chorego dziecka

Wakcji służącej rozpropagowaniu charytatywnej zbiórki datków wzięli udział liczni mieszkańcy regionu, w tym wielu strażaków, przedstawiciele najróżniejszych instytucji, a ostatnio także służby mundurowe. – Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać lek wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna, której celem jest zbiórka na rzecz Wojtusia – wyjaśnia rzeczniczka kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
– Akcję #GaszynChallenge zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla Wojtusia, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby. Odbiła się ona szerokim echem wśród strażaków, ale także, w miarę upływu czasu, włączyli się w nią funkcjonariusze innych służb mundurowych, mianowicie policjanci, funkcjonariusze służby więziennej oraz strażnicy miejscy. Do tego szczytnego przedsięwzięcia przystąpiły także osoby z całej Polski reprezentujące różne profesje. Akcja przekroczyła granice naszego kraju, ponieważ pompki dla Wojtusia robili też strażacy z Niemiec – dodaje szereg ciekawych informacji kpt. Paulina Ryś-Gonera, rzeczniczka Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, który oczywiście także włączył się w #GaszynChallenge.
Zasady nie są skomplikowane. Nominowani wykonują 10 pompek i wpłacają na rzecz chorego Wojtusia 5 złotych. Albo nie robią pompek i wpłacają 10 złotych. Zresztą górna granica wysokości wpłaty nie jest ograniczona. A pompki robione przez przedstawicieli kolejnych instytucji i organizacji służą nieźle propagowaniu informacji o tym, że jest dziecko, które potrzebuje pomocy. Każdy, kto został nominowany i pompki wykonał, nominuje 3 kolejne osoby lub instytucje, a te w ciągu 48 godzin powinny na takie wyzwanie odpowiedzieć. Akcja szybko przyniosła efekty. Zbiórka dla chłopca ruszyła kilka miesięcy temu, ale dopiero dzięki #GaszynChallenge środków zebranych na jego rzecz zaczęło widocznie przybywać.
Na naszym terenie pompki dla Wojtusia wykonywali już bodaj wszyscy strażacy ochotnicy – filmów z #GaszynChallenge w internecie jest tyle, że trudno by było wszystkie jednostki wymienić. Pompowali już też „garniturowi” urzędnicy. I mundurowi. W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach w akcji wzięła udział kadra ośrodka. Stąd nominacje poszły dalej – do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, Zakładu Karnego w Łupkowie i Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy. Im większy zasięg akcji – tym lepiej. Pompki robili też w ramach #GaszynChallenge policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku – nominowani do tego przez kolegów z komendy z Lublińca. Sami wskazali do udziału w akcji Wojskową Komendę Uzupełnień w Częstochowie, Klub Sportowy „Wojownik” oraz Nadleśnictwo Kłobuck.
Chcecie zobaczyć, jak skuteczne może być zaangażowanie się ludzi dobrej woli w akcję charytatywnej pomocy? Zerknijcie na stronę zbiórki dla Wojtusia: https://www.siepomaga.pl/wojtus – dobrze się przekonać, że warto się angażować i pomagać. Odkrycie, jak wiele możemy razem, pozostawiamy Wam wraz z tym linkiem do zbiórki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
wilk

Wilki blisko

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
owczarek

Psy potrzebują pomocy

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
paszport

Potrzebny paszport? Już można

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
pociag

Pociągi ruszą za granicę

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020