Koniec epoki PKS-u? – Gazeta Kłobucka
Region

Koniec epoki PKS-u?

Czy ktoś z pokoleń pasażerów wożonych autobusami PKS-u mógł lata temu przypuścić, że nadejdzie kiedyś kres tego przewoźnika?
Koniec epoki PKS-u?

KOMUNIKACJA. Poseł Izabela Leszczyna spotkała się w Częstochowie z kierowcami największego kiedyś przewoźnika w regionie – dziś działającego pod nazwą „PKS Częstochowa w Częstochowie Spółka Akcyjna w likwidacji”

Powodem spotkania, jak tweetuje poseł, był list pracowników w związku z informacjami o likwidacji PKS-u. Podczas tego spotkania kierowcy skarżyli się na cząstkowo wypłacane im wynagrodzenia i wyrażali obawy co do istnienia firmy, w której pracują – mówiąc o zakończeniu działalności przewozowej PKS Częstochowa z końcem czerwca. W wypowiedziach nie zabrakło też żalu wobec obecnie rządzących. Podniosła ten wątek także poseł Leszczyna – pytając retorycznie, czy rządzący, jak deklarowali, wspierają komunikację lokalną, czy likwidują takie instytucje, jak częstochowski przewoźnik.
– Warto powiedzieć, że pięć dni po wyborach parlamentarnych PiS postawił spółkę PKS Częstochowa w stan likwidacji. Czyli do wyborów udawał, że wszystko jest fajnie – wypowiedziała się poseł Leszczyna dla częstochowskiej TV Orion.
W toku trwającej kampanii temat jest na pewno nośny. Ale zupełnie niezależnie od polityki w powiecie kłobuckim doskonale dało się już odczuć, jak smakuje zapaść lokalnego transportu pasażerskiego i komunikacyjne wykluczenie mieszkańców wielu miejscowości. Wygląda na to, że lepiej raczej nie będzie – przynajmniej w najbliższym czasie. Koniec działalności PKS-u, przewoźnika od siedmiu dekad wożącego mieszkańców regionu do szkół, do pracy, będzie też końcem pewnej epoki w transporcie zbiorowym w regionie. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. śląsk

    30 czerwca 2020 at 05:41

    Sami mieszkańcy regionu wykończyli te przedsiębiorstwo korzystając z usług innego przewoźnika – tzw „busików” bo taniej wychodziło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
wilk

Wilki blisko

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
owczarek

Psy potrzebują pomocy

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
paszport

Potrzebny paszport? Już można

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
pociag

Pociągi ruszą za granicę

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020