Węzeł Blachownia jest gotowy – Gazeta Kłobucka
Region

Węzeł Blachownia jest gotowy

Węzeł pod Blachownią do ostatni ważny element autostrady, który czekał na ukończenie. Drogowcy spisali się i dotrzymali zapowiadanych terminów.
Węzeł Blachownia jest gotowy

INWESTYCJA. Ostatnia z dużych i kluczowych części autostradowej inwestycji pod Częstochową jest już wykonana. Węzeł Blachownia, położony w ciągu autostrady A1 na południe od węzła Lgota–Jasna Góra, jest już do dyspozycji kierowców. Skorzystają i mieszkańcy naszego powiatu

Tak jak dla sporej części północy i centrum powiatu kłobuckiego kluczowe znaczenie miało oddanie do użytku węzła w Lgocie, tak dla mieszkańców południowych gmin powiatu ważnym uzupełnieniem jest uruchomienie po zakończeniu budowy węzła w Blachowni. Oba te węzły to dla naszych kierowców najbliżej położone wjazdy na autostradę A1.
– W grudniu ubiegłego roku, podczas udostępnienia kierowcom odcinka autostrady A1 na wysokości Częstochowy, Tomasz Żuchowski, pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, zadeklarował udostępnienie jeszcze w lutym 2020 roku węzła Częstochowa Jasna Góra. Tak się stało 15 lutego, kiedy to autostrada została połączona z drogą krajową nr 43 relacji Wieluń–Częstochowa. Wtedy też zadeklarowaliśmy, że kolejne udogodnienie dla kierowców nastąpi przed wakacjami – podają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z zespołu prasowego instytucji.
Drogowcy spisali się świetnie. Wraz z otwarciem węzła Częstochowa Blachownia od ubiegłej środy autostrada na wysokości Częstochowy zyskała pełną funkcjonalność. Węzeł jest umieszczony w miejscu przecinania się autostrady z drogą Częstochowa–Lubliniec– Opole.
Do pełnego zakończenia autostradowej inwestycji pod Częstochową pozostały już tylko detale. Na wybudowanie czekają MOP-y – miejsca obsługi podróżnych. Z tych akurat korzystać będą pod Częstochową głównie kierowcy z daleka – mieszkańcom okolicy nie są one z oczywistych powodów niezbędne. Pozostały też prace wykończeniowe na węzłach i nieco innych obiektów, które muszą powstać, ale ich brak dzisiaj nie wpływa zauważalnie na użyteczność autostrady dla kierowców. Uzupełniana będzie jeszcze też zieleń. Na samym końcu wprowadzi się docelową organizację ruchu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

zus-klobuck

Znów rośnie liczba pracujących cudzoziemców

Jarosław Jędrysiak1 października 2020
kolorz-dominik

Polski samochód elektryczny będzie produkowany w Jaworznie?

Ewa Chojnacka30 września 2020
prokuratura-katowice

Katowice. Klub sportowy jak pralnia pieniędzy

Ewa Chojnacka28 września 2020
policja9432

Pijany traktorzysta z 3-letnim wnukiem w kabinie jeździł po wsi

Ewa Chojnacka24 września 2020
jolanta-widera-z-rudy-slaskiej

Mieszkanka Śląska była w kwarantannie 80 dni, miała wykonane aż 24 testy

Ewa Chojnacka24 września 2020
writ

Najpiękniejszy ceglany budynek na świecie jest w Katowicach! To Wydział Radia i Telewizji UŚ

Ewa Chojnacka24 września 2020