Dźgali go nożem, prawie zabili – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Dźgali go nożem, prawie zabili

Sceny jak w krwawym filmie kryminalnym rozegrały się w gminie Wręczyca. Tu jednak podejrzanych o dokonanie brutalnej napaści zatrzymano szybko.
Dźgali go nożem, prawie zabili

POLICJA. W stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala 33-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. Padł ofiarą wyjątkowo brutalnej agresji dwóch innych mężczyzn. Sprawa traktowana jest w tej chwili jako usiłowanie zabójstwa

– Dyżurny kłobuckiej komendy policji otrzymał informację, że do jednego z mieszkań we Wręczycy Wielkiej wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy pobili mieszkającego tam 33-latka – referuje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Oczywiście na miejsce od razu skierowano patrol interwencyjny. Policjanci pod wskazanym adresem znaleźli leżącego na podłodze zakrwawionego mężczyznę.
– Jak wynikało z ustaleń policjantów, dwóch mężczyzn w wieku 35 i 40 lat, po wtargnięciu do mieszkania 33-latka, zadało mu ciosy nożem i rozbitą szklaną butelką. Następnie napastnicy w pośpiechu odjechali samochodem w nieznanym kierunku – podaje oficer prasowa policji. Mężczyzna poraniony podczas napaści w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.
Akurat w podobnym czasie na policję trafiło też zgłoszenie kolizji drogowej, do której doszło całkiem niedaleko od mieszkania poranionego 33-latka.
– Opis samochodu sprawcy kolizji był zgodny z opisem samochodu, którym mieli uciec sprawcy napaści. Na tej podstawie policjanci szybko ustalili tożsamość agresorów i ich zatrzymali – dopowiada aspirant Wiącek-Głowacz.
Kogo zatrzymano?
Obaj mężczyźni, których zatrzymano w związku z brutalną napaścią na 33-latka, to mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka. Obaj byli pijani i w takim stanie trafili do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli, następnego dnia usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Co więcej, młodszy z mężczyzn popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. On też dodatkowo usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym po alkoholu. Miał przy tym dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To wszystko dodatkowo obciąża, a oczywiście zarzut usiłowania zabójstwa ma tu największy kaliber. Naprawdę nie chciałoby się, żeby do takich zdarzeń dochodziło w naszym w gruncie rzeczy spokojnym powiecie.
– Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet dożywotniego więzienia – podsumowuje rzeczniczka kłobuckiej policji. (jar)

3 komentarze

3 Komentarze

 1. Anonim

  25 czerwca 2020 at 11:45

  Dożywocie za próbę zabójstwa ? Przecież to szkoda pieniędzy z naszych podatków , nie lepiej ich uspić , lub przeznaczyć na dawców organów ?

  • Mieszkaniec

   25 czerwca 2020 at 16:49

   Dokładnie a potem wypuszczają za dobre sprawowanie a takie recydywy się nie poprawią. W każdej gminie znajdzie się podobnych typów.

 2. mieszkaniec

  25 czerwca 2020 at 01:22

  Czemu policjanci nie w pełnym umundurowaniu byli ? Bez czapek na głowie i bez masek zakrywających nos i usta .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

policja8

Miał ponad 4 promile, ale jechał

Jarosław Jędrysiak16 października 2020
osinski

Nie wręczą stypendiów

Jarosław Jędrysiak13 października 2020
flaga

Też chcą maszt i flagę narodową

Jarosław Jędrysiak6 października 2020
alkomat

Pijana wjechała w ciężarówkę

Jarosław Jędrysiak23 września 2020
pogrzeb

Pogrzeb bohaterów Września

Jarosław Jędrysiak20 września 2020
osinski

Laptopy trafiły do szkół

Jarosław Jędrysiak14 września 2020