Oświata nieczynna do września – Gazeta Kłobucka
Wręczyca

Oświata nieczynna do września

Oświata ruszy na nowo dopiero po wakacjach. Gmina podjęła decyzję po analizie sondażu opinii rodziców.
Oświata nieczynna do września

OŚWIATA. Dla pewności – ale i dlatego, że okoliczności na to pozwalają – w gminie Wręczyca Wielka placówki oświatowe i wychowawcze pozostaną zamknięte do końca zbliżających się wakacji

Zgodnie z komunikatem gminy przed podjęciem decyzji wzięto pod uwagę głównie dwie okoliczności. Pierwsza to obserwowana niezmniejszająca się liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2. I tu szczególnie zwraca uwagę sytuacja w województwie śląskim, a także w naszym powiecie, gdzie ostatnio notuje się wzrost liczby potwierdzonych zakażeń, a nie ich spadek. Druga okoliczność to opinia rodziców dzieci, które korzystają z gminnych placówek. Rodzice wypowiedzieli się w przeprowadzonych badaniach ankietowych i na ich zdanie w sprawie powołuje się gmina, podejmując teraz decyzję, aby otwarcie placówek oświatowych przesunąć na 1 września. Innymi słowy szkoły i przedszkola gminne we Wręczycy i sąsiednich miejscowościach ruszą dopiero po wakacjach, od nowego roku szkolnego. A do tego czasu zajęcia z dziećmi będą prowadzone na dotychczasowych zasadach.
Gmina przypomina też, że w przypadku nieuczęszczania dzieci do przedszkoli i szkół rodzice zachowują prawo do zasiłku opiekuńczego lub dodatkowego zasiłku opiekuńczego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca

wójt poleci

Wójt poleci za śmieci?

Jarosław Jędrysiak27 stycznia 2020
popieram

Zakrzewski popiera Pietrulewicz

Ewa Chojnacka28 października 2018
smierdzi

Znów śmierdzi z oczyszczalni

Jarosław Jędrysiak22 maja 2018
łazik

Nasi studenci budują marsjański łazik!

Redakcja25 lipca 2015